شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126562 | |

کمیسیون اتحادیه اروپا برخی از شرکت‌های تکنولوژی از جمله ایسوس و فیلیپس را به دلیل ثابت نگه داشتن قیمت‌ها و رفتار ضدرقابتی جریمه کرد.

ورج|

کمیسیون اتحادیه اروپا برخی از شرکت‌های تکنولوژی از جمله ایسوس و فیلیپس را به دلیل ثابت نگه داشتن قیمت‌ها و رفتار ضدرقابتی جریمه کرد.

 چندی پیش بود که اتحادیه اروپا گوگل را به علت انحصارطلبی تجاری ۵ میلیارد دلار جریمه کرد. مقامات اتحادیه اروپا در این زمینه اعلام کردند گوگل برای ارتقای محصولات، سرویس‌ها و اپلیکیشن خود در کنار سیستم عامل اندروید، از استفاده آزادانه و منصفانه کاربران اینترنت از خدمات و سیستم‌های عامل شرکت‌های رقیب خود جلوگیری به عمل آورده است.

کمیسیون اتحادیه اروپا شرکت‌هایی نظیر ایسوس، فیلیپس، دینون و مارانتز، و پایونیر را به علت رفتارهای ضدرقابتی و خودداری از تحویل موجودی به خرده فروشان آنلاینی که قصد ارائه محصولات تخفیف‌دار را داشتند، جریمه کرده است. بر اساس آمار، ایسوس در میان سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ میلادی تلاش‌های گسترده‌یی برای تثبیت قیمت محصولاتش در کشورهای آلمان و فرانسه انجام داده بود. ایسوس نیز در گفت‌وگویی با خبرگزاری تایپه تایمز اعلام کرده است که این جریمه اتحادیه اروپا را خواهد پرداخت. البته گفته می‌شود از آنجا که ایسوس با این کمیسیون در فوریه سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی همکاری کرده است، مشمول کاهش مجازات و جریمه نیز خواهد شد. ایسوس یک شرکت تایوانی تولیدکننده موبایل، لپ تاپ و سایر محصولات تکنولوژی است و برای جلوگیری از رفتارهای ضدرقابتی متعهد شده است که به کارکنان و کارمندان بخش فروش خود آموزش‌های ویژه دهد. در میان چهار شرکت مذکور، ایسوس بیشترین جریمه ممکن را متحمل شده است، این در حالی است که فیلیپس نیز تحت تاثیر سیاست ثابت نگه داشتن قیمت‌ها برای برخی از محصولاتش نظیر قهوه‌ساز، جاروبرقی و مسواک‌های برقی مجبور است ۳۵ میلیون دلار جریمه بپردازد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران