شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126482 | |

نیوز| فناوری بلاک چین بسیار فراتر از صنعت رمزنگاری است و امروزه استفاده از آن را می‌توان در بخش‌های مختلف زندگی مشاهده کرد.

نیوز| فناوری بلاک چین بسیار فراتر از صنعت رمزنگاری است و امروزه استفاده از آن را می‌توان در بخش‌های مختلف زندگی مشاهده کرد. در حال حاضر شورای شهر انگلیس تصمیم گرفته که از این فناوری جدید برای محافظت از سیاره زمین استفاده کند.

لیورپول در سال 2018 برای نخستین‌بار با استفاده از فناوری بلاک چین به کاهش انتشار کربن کمک کرد. لیورپول از سال 2012 تاکنون، میزان انتشار کربن را بیش از 558 هزار تن کاهش داده است و از عوامل این کاهش نصب بیش از 15 هزار چراغ خیابانی LED برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی در روشنایی خیابان‌ها بوده و در نتیجه مصرف انرژی 82 درصد کاهش یافته است. بر اساس این برنامه تا قبل از سال 2030 انتشار کربن، 40 درصد کاهش داشته و علت این مورد نیز استفاده از برنامه بلاک چین بنیاد Poseidon در کاهش انرژی است.  با این برنامه ارائه شده مقابله با تاثیرات تغییرات اقلیمی از طریق فعالیت‌های روزمره امکانپذیر شد و با مشارکت مدارس و کسب و کار، افراد فعالیت‌های مثبت در کاهش انتشار کربن را فرا می‌گیرند.

لیسلو‌گیریکز، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Poseidon اظهار کرد: لیورپول نمونه‌یی درخشان برای شهرهای دیگر در انگلستان و سراسر جهان است که از طریق استفاده از فناوری بلاک چین یکی از بزرگ‌ترین مشکلات دنیای امروز را رفع خواهد کرد. پلت‌فرم ما کاملا مقیاس‌پذیر است و زمان آن فرا رسیده که دیگر شهرها نیز اقداماتی در این زمینه انجام دهند.  Poseidon بنیادی غیرانتفاعی است که تلاش می‌کند نامی جدید در نوآوری بلاک چین ایجاد کند. این شرکت قصد دارد افراد، سازمان‌ها و دولت‌ها را برای ایجاد مشارکت در اقدامات اقلیمی از طریق روش‌های جدید با ابزارهای خرده فروشی در اقدامات اقلیمی با مدل‌های کسب و کار و معاملات خرده‌فروشی خود جذب کند.

پلت‌فرم بلاک چین بنیاد Poseidon در ماه مه و جولای 2018 برنامه کاربردی قابل توجه‌یی ارائه کرده است. بنیاد Poseidon با غول خودرو لیورپول BAC Mono همکاری دارد و برای ساخت نخستین خودروی سبز در جهان همکاری می‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران