شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126248 | |

گوگل اعلام کرد که قصد دارد با همکاری یک شرکت امریکایی و با بهره‌گیری از فناوری بلاک چین، خدمات ابری خود را توسعه و بهبود ببخشد.

ورج|

گوگل اعلام کرد که قصد دارد با همکاری یک شرکت امریکایی و با بهره‌گیری از فناوری بلاک چین، خدمات ابری خود را توسعه و بهبود ببخشد.

فناوری بلاک‌چین که اخیرا نام آن زیاد به گوش می‌خورد و در استخراج و کسب ارزهای دیجیتالی کاربرد فراوانی دارد، حالا قرار است توسط گوگل و شرکت امریکایی (Digital Assets) برای توسعه خدمات ابری و سرویس‌های کلاد (Cloud) به کار گرفته شود. فناوری بلاک چین در واقع نوعی دیتابیس یا پایگاه داده است که روی یک یا چند سرور خاص قرار ندارد، بلکه روی تمام کامپیوترهایی که به شبکه متصل می‌شوند، توزیع شده است. استفاده از رمزنگاری در این فناوری به کاربران اجازه می‌دهد که به‌طور ایمن به انجام تراکنش‌های خود همچون نقل و انتقالات مالی بپردازند. همچنین بلاک چین با انجام هر تراکنش، رکوردی تغییرناپذیر و دایمی از آن را در خود ذخیره می‌کند و امکان هیچ گونه مداخله مخربی در آن وجود ندارد.

حالا به نظر می‌رسد که گوگل به عنوان بزرگ‌ترین غول تکنولوژی جهان تصمیم گرفته است از جدیدترین و جنجالی‌ترین فناوری جهان که این روزها به‌شدت سروصدای زیادی به پا کرده است، استفاده کند تا خدمات ابری و کلاد پلتفرم خود را سر و سامان بدهد. شرکت digital Assets که دفتر مرکزی آن در شهر نیویورک ایالات متحده امریکا واقع شده، به توسعه فناوری بلاک چین می‌پردازد. هنوز مشخص نشده است که گوگل می‌خواهد چه تغییراتی را در خدمات ابری و کلاد خود ایجاد کند و کاربران و مشتریان مربوطه چگونه می‌توانند از این فناوری بهره‌مند شوند اما این شرکت با انتشار پیامی در صفحه کاربری توییتر خود عنوان کرده است که کاربران از این پس قادر خواهند بود، از اپلیکیشن و پلت‌فرم‌های گوگل بهره‌مند شوند اما جزییات آن قرار است در رویداد آینده گوگل اعلام و رونمایی شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران