شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126084 | |

شرکت TSMC به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تراشه در جهان قصد دارد از این پس به عرصه تولید تراشه برای ارزهای مجازی پا بگذارد.

دیلی میل|

شرکت TSMC به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تراشه در جهان قصد دارد از این پس به عرصه تولید تراشه برای ارزهای مجازی پا بگذارد.

از آنجا که میزان استقبال از گوشی‌های هوشمند در جهان به میزان قابل توجهی کاهش داشته است، شرکت TSMC به عنوان یکی از تراشه‌سازان بزرگ جهان، تصمیم گرفته وارد عرصه تولید تراشه برای دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتالی شود.

از آنجا که این روزها تب استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در کشورهای مختلف جهان بالا گرفته است، کاربران و هکرهای بسیاری نیز از ابررایانه‌هایی که پردازنده و کارت گرافیک‌های بسیار قدرتمندی دارند، برای استخراج و ماینینگ ارزهای مجازی استفاده و در این طریق هم درآمدهای هنگفتی را کسب می‌کنند.

با توجه به آنکه استخراج و ماینینگ ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده توسط دستگاه‌های الکترونیکی موجود کار بسیار دشواری است و با تراشه پردازنده‌های معمولی به‌کاربرده شده در رایانه و گوشی‌های عادی، قابل اجرا نیست و درصورتی که کاربران با تراشه‌های نه چندان قدرتمند دستگاه‌های خود اقدام به استخراج این ارزهای مجازی کنند، دستگاه موردنظر به‌شدت داغ کرده و پردازنده آن از کار خواهد افتاد.

بنابراین یکی از راه‌های افزایش درآمد شرکت‌های تولیدکننده تراشه، می‌تواند تولید تراشه پردازنده‌های مخصوص بیت کوین ماینینگ به شمار رود تا تقریبا بتوانند از بازار راکد و بی‌تلاطم گوشی‌های هوشمند جان سالم به در ببرند. سی سی وی - مدیرعامل شرکت TSMC - در این خصوص عنوان کرده است: میزان رشد فروش شرکت ما در سال جاری ۲۰۱۸ میلادی تک رقمی بوده و از پیش‌بینی‌های ما ۱۰ درصد کمتر بوده است. برآورد می‌شود با ورود به صنعت تولید تراشه‌های اختصاصی برای دستگاه‌های استخراج ارز مجازی، سودآوری و درآمد قابل ملاحظه‌یی نصیب شرکت ما خواهد شد. شرکت TSMC یک شرکت تایوانی است که در زمینه تولید تراشه مخصوص گوشی‌های آیفون اپل فعالیت می‌کند و حالا نیز اعلام کرده که قصد ورود به صنعت ارزهای دیجیتالی را دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران