شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126083 | |

بنابر تازه‌ترین آمارها، هکرها توانسته‌اند با هک و حمله سایبری به بزرگ‌ترین شرکت بهداشتی و درمانی سنگاپور، اطلاعات بیش از 1.5میلیون بیمار را به سرقت ببرند.

هکرنیوز|

بنابر تازه‌ترین آمارها، هکرها توانسته‌اند با هک و حمله سایبری به بزرگ‌ترین شرکت بهداشتی و درمانی سنگاپور، اطلاعات بیش از 1.5میلیون بیمار را به سرقت ببرند.

به نظر می‌رسد هک و سرقت اطلاعات پزشکی بیماران در بیمارستان‌ها و مراکز حساس پزشکی رو به افزایش است چراکه در گوشه و کنار جهان به خصوص در یک سال گذشته، شاهد حملات سایبری مشابه زیادی بوده‌ایم که از بزرگ‌ترین حملات سایبری اینچنینی می‌توان به حملات به مراکز درمانی و بهداشت انگلستان و اوکلاهامای ایالات متحده امریکا اشاره کرد.

اما حالا گزارش‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهد بزرگ‌ترین مرکز بهداشتی و درمانی سنگاپور موسوم به «سینگ هلث» (SingHealth) تحت تاثیر یک حمله سایبری قرار گرفته و اطلاعات بیش از 1.5 میلیون بیماری را که در این مرکز پرونده داشتند، به سرقت برده‌اند. این حمله سایبری آن دسته از بیمارانی را که حد فاصل ماه مه ۲۰۱۵ تا ژوئیه ۲۰۱۸ به این مراکز بیمارستانی مراجعه کرده و پرونده تشکیل داده‌اند، تحت تاثیر قرار داده است. البته پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری پیشتر درباره حملات سایبری گسترده به مراکز درمانی، بیمارستانی و کلینیک‌های بخش سلامت و بهداشت تمامی کشورها در جهان هشدارهای جدی داده بودند که باید هرچه زودتر اقدامات پیشگیرانه‌یی را درباره مقابله با آسیب‌پذیری در برابر این حملات سایبری پیشرفته و خطرناک اتخاذ کرده و انجام دهند چراکه در غیر این صورت، به احتمال خیلی زیاد هدف این هکرها قرار خواهند گرفت و متحمل هزینه‌های هنگفت و خسارات جبران‌ناپذیری خواهند شد.

اما با توجه به افزایش روزافزون حملات سایبری از سوی هکرها، کشورهای زیادی در سراسر جهان هدف اینگونه حملات قرار گرفته‌اند و آسیب‌ها و خساراتی را متحمل شده‌اند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، آمار حملات سایبری و هک در سال گذشته ۲۰۱۷، به اوج خود رسیده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران