شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125913 | |

بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند که کاربران به هیچ عنوان از کابل شارژهای غیراستاندارد و نامناسب استفاده نکنند.

ایسنا|

بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند که کاربران به هیچ عنوان از کابل شارژهای غیراستاندارد و نامناسب استفاده نکنند.

 بسیاری از کاربران در زمانی که در خارج از منزل به شارژ کردن گوشی هوشمندشان نیاز دارند، در مواقع ضروری از کابل شارژ دوستان و همکارانشان که با موبایل آنها نامناسب است، استفاده می‌کنند که این کار می‌تواند آسیب و صدمات جبران‌ناپذیری به موبایل آنها وارد کند. ممکن است بسیاری از کاربران تصور کنند در صورتی که ورودی / خروجی دستگاه الکترونیکی و موبایل آنها با ورودی / خروجی شارژر موردنظر یکسان باشد، آنها می‌توانند به راحتی گوشی خود را با آن شارژ کنند، این در حالی است که چنین چیزی درست نیست و آنها باید همواره از شارژرهای استانداردی که دقیقا مطابق مدل گوشی آنهاست، استفاده کنند تا عمر مفید باتری و مدت زمان شارژدهی موبایلشان کاهش قابل توجهی پیدا نکند.

در بسیاری از موارد گزارش شده است که میزان ولتاژ ورودی موبایل و شارژر متصل به آن یکسان نبوده و درنهایت منجر به انفجار و حریق شده است. بنابراین کاربران باید بدین منظور سعی کنند همواره شارژر گوشی خود را به همراه داشته باشند تا در صورت نیاز از آن استفاده کنند.

نکته مهم دیگری که در اینجا باید متذکر شد آن است که کاربران نباید از شارژرهای غیراستانداردی که در فروشگاه‌های نامعتبر به فروش می‌رسد، خریداری و استفاده کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران