شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125749 | |

هکرنیوز| اطلاعات محرمانه و فوق سری نیروی هوایی ارتش ایالات متحده امریکا در محیط دارک‌وب به فروش رسیده است.

هکرنیوز| اطلاعات محرمانه و فوق سری نیروی هوایی ارتش ایالات متحده امریکا در محیط دارک‌وب به فروش رسیده است.

پس از آنکه گزارش‌هایی مبنی بر فروش اطلاعات حیاتی برخی نهادهای دولتی و سازمان‌های حکومتی جهان از جمله فرودگاه‌های بین‌المللی در محیط دارک‌وب (dark web)، منتشر شد، حالا خبر دیگری به وضوح نشان می‌دهد اطلاعات حیاتی، سری و محرمانه نیروی هوایی ایالات متحده امریکا نیز در محیط دارک وب با قیمت حداکثر ۲۰۰ دلار به فروش رسیده است.

متخصصان شرکت امنیتی مک آفی (McAfee) گزارشی ارائه دادند که طبق آن معلوم شد خیل عظیمی از مجرمان سایبری و هکرها داده‌های مهم و اساسی نهادهای مهم از جمله فرودگاه‌های بین‌المللی را در محیط دارک‌وب به فروش رسانده‌اند که این امر به‌طور قطع تهدید جدی برای سلامت و امنیت این سازمان‌های مهم به شمار خواهد آمد.

این تحقیقات از زمانی آغاز شد که تیم تحقیقات پیشرفته شرکت مک آفی مشغول بررسی دقیق بازارهای دارک وب یا شبکه تاریک شدند و به نتایج عجیب و جالبی دست پیدا کردند. آنها در این پژوهش‌ها دریافتند که مجرمان سایبری با راه‌اندازی فروشگاه‌های مجازی امکان دسترسی به سیستم و دیتابیس شرکت‌های مختلف را برای فروش می‌گذارند که در میان فهرست این نهادها و شرکت‌های قربانی نام برخی از فرودگاه‌های بین‌المللی نیز به چشم می‌خورد.

جالب اینجاست که مجرمان سایبری که خواهان دسترسی به این اطلاعات بودند، می‌توانستند تنها با پرداخت ۱۰ دلار به آنها دست یابند. بدین‌ترتیب، مجرمان سایبری و هکرها قادر خواهند بود به سیستم‌های امنیتی فرودگاه‌های موردنظر، اطلاعات اتوماسیون، نظارت و حمل و نقل آن اشراف یافته و کنترل امور مختلفی را در اختیار بگیرند.

اما اکنون گزارش دیگری مبنی بر اینکه اطلاعات فوق سری و محرمانه نیروی هوایی ارتش ایالات متحده امریکا نیز با قیمت ۱۵۰ دلار الی ۲۰۰ دلار در محیط دارک وب فروخته شده وجود دارد. هنوز معلوم نشده که چه کسی و به چه منظوری خواهان این اطلاعات نظامی بوده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران