شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125351 | |

سی‌ان‌بی‌سی| مستر کارت در حال مذاکره با بانک‌های انگلیس است تا شیوه شناسایی امنیتی مبتنی بر اسکنر اثر انگشت را راه‌اندازی کند. مستر کارت در تلاش است،

سی‌ان‌بی‌سی| مستر کارت در حال مذاکره با بانک‌های انگلیس است تا شیوه شناسایی امنیتی مبتنی بر اسکنر اثر انگشت را راه‌اندازی کند. مستر کارت در تلاش است، شیوه‌یی را توسعه دهد که بر اساس آن، کاربران مسترکارت دارای جدیدترین شیوه بررسی هویت خواهند شد. در واقع مستر کارت در تلاش است تا کارت‌هایی مبتنی بر اسکنر اثر انگشت طراحی کند. کارت‌هایی که برای بررسی هویت مشتری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.  انتظار می‌رود که حرکت به سوی فرم‌های پرداخت بیومتریک مثل سنسورهای اثر انگشت و فناوری‌های اسکن چشم، امنیت مالی و مبارزه با تقلب را بهبود بخشد.  هم‌اکنون این شرکت کارت‌های اعتباری نوعی جدید و متفاوت از کارت‌ها را با اسکنر اثر انگشت ساخته است که برای تایید هویت مشتری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیش‌بینی می‌شود که این کارت‌ها جایگزین استفاده از کلمه عبور شده و سرعت پردازش پرداخت آنلاین و معاملات را ارتقا دهد. یکی از سخنگوهای این شرکت در گفت‌وگو با سی‌ان‌بی‌سی تایید کرد که در مورد راه‌اندازی کارت‌های بیومتریک با بانک‌ها صحبت کرده است. سرپرست تیم امنیتی مسترکارت نیز در این خصوص گفت: «استفاده از کلمه عبور برای تایید اعتبار شخصی در حال منسوخ شدن است. در تکنولوژی پرداخت، این چیزی است که ما نیز باید به آن دقت کرده و از اسکنر اثر انگشت به جای رمزهای عبور استفاده کنیم. فناوری‌های نوآورانه مانند هوش مصنوعی می‌تواند روش احراز هویت را تسهیل کند.» طبق قوانین جدید، مشتریان پس از هر پنج بار پرداخت بدون تماس هویت خود را تایید می‌کنند. بر اساس گفته‌های مسترکارت این شرکت هم‌ اکنون فناوری بیومتریک را در آفریقای جنوبی مورد آزمایش قرار داده است. ویزا (رقیب اصلی مسترکارت) نیز در حال انجام آزمون‌های بیومتریک در قبرس است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران