شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125270 | |

افتا| پژوهشگران امنیت فضای سایبری هشدار می‌دهند که کارت‌های حافظه دستِ دوم را حتی اگر همه داده‌های خود را پاک کرده‌اید، در اختیار دیگران قرار ندهید.

افتا| پژوهشگران امنیت فضای سایبری هشدار می‌دهند که کارت‌های حافظه دستِ دوم را حتی اگر همه داده‌های خود را پاک کرده‌اید، در اختیار دیگران قرار ندهید.

 پژوهشگران اعلام کردند که در زمان پاک کردن اطلاعات از کارت‌های حافظه، فقط اطلاعات محل نگهداری فایل‌ها روی این کارت‌ها پاک می‌شود ولی محتوای فایل‌ها پاک نمی‌شود. این اطلاعات با استفاده از نرم‌افزارهای بازیابی، قابل برگشت هستند.

پژوهشگران دانشگاه Hertfordshire بریتانیا با تجزیه و تحلیل ۱۰۰ کارت حافظه SD دست دوم به این نکته دست یافتند که حدود ۷۵درصد اطلاعات موجود در کارت‌های حافظه دست دوم، باقی مانده اطلاعات شخصی صاحبان قبلی هستند.

کارت‌های حافظه بررسی شده قبلا در گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، دوربین‌ها، سیستم‌های SatNav و هواپیماهای بدون سرنشین استفاده شده بودند و پژوهشگران موفق شدند تا داده‌های نفر قبلی استفاده‌کننده از کارت‌های حافظه را استخراج کنند.

آنان موفق شدند عکس‌های شخصی، کپی‌های گذرنامه، لیست تماس، شماره شناسایی و سایر اسناد شخصی را استخراج کنند.

این پژوهش اثبات کرد که کاربران نمی‌توانند به‌طور کامل اطلاعات کارت حافظه را حذف کنند و در صورتی که فایل دیگری روی کارت حافظه منتقل شود فایل جدید روی فایل قبلی قرار می‌گیرد.

کارشناسان امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات تاکید می‌کنند که قبل از سپردن کارت‌های حافظه خود به دیگران، با استفاده از نرم افزارهای ویژه‌یی

به درستی و به‌طور کامل، اطلاعات دستگاه حافظه را پاک کنید؛ این نرم‌افزارها کارت حافظه را با داده‌های تصادفی رونویسی می‌کنند. بنابراین اطلاعات قبلی غیرقابل برگشت خواهند بود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران