شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125121 | |

فون‌آرنا| توییتر طی دو ماه گذشته بالغ بر ۷۰میلیون حساب کاربری مشکوک را به حالت تعلیق درآورده است.

فون‌آرنا| توییتر طی دو ماه گذشته بالغ بر ۷۰میلیون حساب کاربری مشکوک را به حالت تعلیق درآورده است.

توییتر که یکی از پلت‌فرم‌های بزرگ شبکه اجتماعی در جهان را داراست، در گزارشی اعلام کرده است که در دو ماه گذشته یعنی ماه مه و ژوئن سال جاری ۲۰۱۸ میلادی، ۷۰ میلیون اکانت و حساب کاربری مشکوک و مورددار را که خلاف قوانین و مقررات این شبکه اجتماعی عمل کردند، مسدود کرده و به حالت تعلیق درآورده است.

واشنگتن پست به تازگی خبر داده که توییتر در دو ماه گذشته تقریبا هر روز بالغ بر یک میلیون حساب کاربری در جهان را مسدود کرده است که در مجموع به عدد ۷۰ میلیون اکانت مسدودشده رسیده است. این آمار در مقایسه با ماه اکتبر سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی تقریبا دو برابر شده است و به وضوح نشان می‌دهد که توییتر به‌شدت در برابر محتوای غیراخلاقی، تروریستی و خشونت‌آمیز و همچنین هرگونه پیامی که محتوای مداخله‌گرانه و افراطی داشته باشد، واکنش نشان می‌دهد. توییتر پس از اقدامات مداخله‌جویانه روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات‌متحده امریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی، به‌شدت به باز گذاشتن فضای مجازی و سوءاستفاده مداخله گران روسی از پلتفرم این شبکه اجتماعی متهم شد. بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که روند رو به رشد تعلیق و مسدود حساب‌های کاربری در توییتر در ماه جولای نیز با همین روند افزایشی ادامه پیدا خواهد کرد.

توییتر در این گزارش از تمامی کاربرانی که در شناسایی حساب‌های کاربری مشکوک به آن کمک کرده‌اند، تشکر کرده و همچنین از سایر افراد و کاربران در سراسر جهان درخواست کرده که درصورت مشاهده هرگونه محتوای تروریستی و خشونت‌آمیز آن را گزارش کنند. بنا بر اعلام، کمتر از 0.2درصد مسدودسازی اکانت‌های توییتری به خاطر درخواست و گزارش دولت‌های مختلف در جهان رخ داده است و بیشتر آن توسط الگوریتم‌های پیشرفته به‌کار رفته در پلتفرم توییتر و متخصصان زبده فعال در این شبکه اجتماعی شناسایی شده است که البته در این میان، نقش کاربران مردمی نیز پررنگ بوده است.

بسیاری از افراد و هکرها، از پلتفرم و بستر آزادانه‌یی که شبکه‌های اجتماعی نظیر توییتر ایجاد کرده‌اند، سوءاستفاده کرده و به ارسال و انتشار تبلیغات سیاسی و نژادپرستانه گسترده‌یی اقدام کرده بودند.

نزدیک به یک سال پیش بود که نمایندگان شرکت‌های فیس‌بوک، گوگل و توییتر، تحت تاثیر مداخله سایبری روسیه در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا موظف شدند در مقابل نمایندگان مجلس کنگره این کشور توضیح بدهند و در این خصوص شفاف‌سازی کنند.

اقداماتی که توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی انجام می‌دهند و بسیاری از حساب‌های کاربری مشکوک را مسدود می‌کنند، همگی بخشی از برنامه آنها برای شفاف‌سازی در قبال مقامات امنیتی ایالات‌متحده امریکاست.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران