شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124636 | |

فینتک‌لاگ| شکست آلمان در برابر کره جنوبی و حذف از مسابقات جام جهانی روسیه نشان می‌دهد که هوش مصنوعی هنوز به تکامل نرسیده است چراکه قبل از شروع جام جهانی پیش‌بینی کرده بود

فینتک‌لاگ| شکست آلمان در برابر کره جنوبی و حذف از مسابقات جام جهانی روسیه نشان می‌دهد که هوش مصنوعی هنوز به تکامل نرسیده است چراکه قبل از شروع جام جهانی پیش‌بینی کرده بود که اسپانیا یا آلمان قهرمان این مسابقات خواهد شد. تجزیه و تحلیل‌های ورزشی به لطف نرم‌افزار پردازش داده هوش مصنوعی به طرز چشمگیری بهبود پیدا کرده اما این بدان معنا نیست که کامل است.

محققان آلمانی با شبیه‌سازی 100هزار باره مسابقات جام جهانی روسیه پیش‌بینی کرده بودند که اسپانیا و آلمان شانس اول و دوم قهرمانی در این مسابقات هستند که آلمان با شکست در برابر کره جنوبی و حذف از مسابقات باعث شد حداقل حدس هوش مصنوعی برای بخت دوم قهرمانی غلط از آب در بیاید.

یک تحقیق به رهبری «آندریاس گرول» از دانشگاه فنی دورتموند در آلمان انجام شد که از یادگیری ماشین و تجزیه و تحلیل آماری استفاده کرد تا مشخص کند که چه تیمی در جام جهانی 2018 روسیه قهرمان خواهد شد.

این روند در پایان، اسپانیا را با احتمال 17.8درصد موفقیت و 73درصد احتمال رسیدن به نیمه ‌نهایی به عنوان قهرمان احتمالی جام جهانی 2018 انتخاب کرد. با این حال محققان افزودند: اگر آلمان مرحله گروهی را با موفقیت کامل پشت سر بگذارد، شانس رسیدن به نیمه‌نهایی برای این تیم به 58 درصد می‌رسد که خب اینطور نشد و آلمان از رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی بازماند. محققان می‌گفتند این مدل با اختلاف کمی اسپانیا را قبل از مدافع عنوان قهرمانی یعنی آلمان، قهرمان جام جهانی 2018 اعلام کرده و آلمان شانس دوم قهرمانی است.

به نظر می‌رسد حداقل بخش پیش‌بینی صعود اسپانیا تا اینجا توسط محققان درست انجام شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران