شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124474 | |

گوگل از نسخه جدیدی از برنامه نقشه خود رونمایی کرده که از امکاناتی مانند شخصی‌سازی توصیه‌های مربوط به یافتن رستوران برخوردار است.

دیجیتال‌ترندز|

 گوگل از نسخه جدیدی از برنامه نقشه خود رونمایی کرده که از امکاناتی مانند شخصی‌سازی توصیه‌های مربوط به یافتن رستوران برخوردار است.

تغییرات جدید برنامه نقشه گوگل را بسیار مفیدتر از گذشته خواهد کرد. دو زبانه تازه نیز به این برنامه اضافه شده که Explore و For You نام دارد. زبانه Explore چیزهایی مانند رستوران‌های توصیه شده و کافه‌های نزدیک به محل حضور فرد را نمایش می‌دهد و حتی رویدادهایی که قرار است در آینده در آن منطقه برگزار شود را تشریح می‌کند. با استفاده از تغییرات انجام شده حتی مشاهده فهرست‌های متنوع و متفاوت از رستوران‌های نزدیک به محل حضور فرد بر مبنای دسته‌بندی‌های مختلف ممکن است به عنوان مثال فرد می‌تواند رستوران‌های خاص گیاه‌خواران را در اطراف خود بیابد. فیلترهای متنوع اضافه شده به نقشه‌های گوگل شناسایی اماکنی که تنها قهوه سرو می‌کنند یا غذاهای خاصی عرضه می‌کنند را هم ممکن می‌کند. نقشه گوگل این داده‌ها را بر مبنای اطلاعات مربوط به جابه‌جایی‌های افراد به روز می‌کند.

زبانه For you هم توصیه‌های خود را بر مبنای اماکن و محل‌های تازه افتتاح شده ارائه می‌کند. برای استفاده از این خدمات باید محله‌ها و نواحی محبوبتان را دنبال کنید تا از افتتاح مشاغل و رستوران‌های تازه مطلع شوید و چیزهای تازه را کشف کنید. بخشی از این خدمات فعلا تنها در امریکا، کانادا، انگلیس، استرالیا و ژاپن در دسترس است ولی قرار است در آینده به ‌طور جهانی عرضه شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران