شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124472 | |

فیس‌بوک حق امتیاز اختراعی را برای پیش‌بینی رویدادهای مهم زندگی کاربر مانند ازدواج و مرگ او ثبت کرده است.

دیلی‌میل|

 فیس‌بوک حق امتیاز اختراعی را برای پیش‌بینی رویدادهای مهم زندگی کاربر مانند ازدواج و مرگ او ثبت کرده است.

فیس‌بوک به ‌طور گسترده‌یی اطلاعات کاربرانش را جمع‌آوری می‌کند اما برخی حق امتیازهای اختراعاتی که اخیرا ثبت شده، حکایت از آن دارد این فعالیت‌ها گسترده‌تر شده و حتی فعالیت‌های روزانه کاربر را پیش‌بینی و حتی زمان مرگ او را تخمین می‌زند.

یکی از عجیب‌ترین حق امتیاز اختراعات ثبت شده مربوط به توانایی «پیش‌بینی یک رویداد مهم» در زندگی کاربران مانند ازدواج، تاریخ تولید، تغییر شغل، تولد نوزاد در خانواده، فارغ‌التحصیلی یا حتی مرگ است.

شرکت‌ها با کمک این روش می‌توانند تبلیغات مرتبط را برای یک کاربر به ‌طور موثرتر و در بازه زمانی مناسب نمایش دهند. در این حق امتیاز آمده است: این اختراع به جای آنکه فقط به تایم لاین کاربر و آپدیت‌های اطلاعات پروفایل او بسنده کند، می‌تواند رویدادهای مهم زندگی کاربر را براساس اطلاعات موجود در شبکه‌های اجتماعی پیش‌بینی کند. این روش به جای اتکا روی اطلاعات پروفایل کاربر از تمام اطلاعات موجود در سیستم‌های شبکه اجتماعی مانند پست‌ها، پیام‌ها، ایمیل‌ها و... استفاده می‌کند تا دریابد کاربر در مسیر تغییری مهم قرار دارد یا پیش‌بینی کند در آینده نزدیک این اتفاق می‌افتد. فیس‌بوک در توضیحات این اختراع پیشهاد می‌کند با استفاده از ماشین یادگیری احتمال یک تغییر مهم در زندگی کاربر تخمین زده شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران