شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124392 | |

تک‌تایمز| با وجود اینکه «ناسا» درحال پیشرفت فناوری‌های خود برای تشخیص و جلوگیری از سقوط شهاب سنگ‌هاست، مردم روسیه شاهد اشتعال یک سیارک بسیار نورانی در آسمان این کشور بودند.

تک‌تایمز| با وجود اینکه «ناسا» درحال پیشرفت فناوری‌های خود برای تشخیص و جلوگیری از سقوط شهاب سنگ‌هاست، مردم روسیه شاهد اشتعال یک سیارک بسیار نورانی در آسمان این کشور بودند.   ناسا تایید کرد که چند روز پیش یک سیارک بزرگ در آسمان روسیه منفجر شد. این سیارک در شهر «لیپتسک»(Lipetsk) مشاهده شد که در جنوب شرقی مسکو قرار دارد.

دو نفر از شهروندان روسی که برخورد این سیارک را مشاهد کرده بودند، اظهار کردند که این سیارک در ابتدا آسمان شهر را روشن کرد سپس به سمت زمین حرکت کرد و مشتعل شد. گفته شده که سقوط این سیارک نورانی، انفجار صوتی مهیبی را به همراه داشته است.

پیش از این در سال ۲۰۱۳میلادی نیز یک سیارک بزرگ آتشین در آسمان روسیه شعله ور شد که منجر به جراحت نزدیک به ۱۵۰۰روسی شد.  به‌دلیل وسعت جغرافیایی روسیه، این کشور با احتمال بیشتری نسبت به کشورهای دیگر در معرض سقوط این سیارک‌ها قرار می‌گیرد.

این سیارک توسط مردم و ضبط ویدیویی توسط آنها مشاهده شد که پس از آن توسط «سیستم نظارت بین‌المللی»(IMS) تشخیص داده شد. ناسا اعلام کرد که انفجار این سیارک با توان 2.8کیلو تن ارزیابی شده است. جالب است که پس از روسیه «آزمایشگاه پیش‌رانش جت ناسا»(JPL) در کالیفرنیا نیز از برخورد یک سیارک خبر داد. این آزمایشگاه تخمین زد که این سیارک ۴متر عرض داشته و با سرعت ۱۴.۴کیلومتر بر ساعت در حرکت بوده است. گفته شده که این سیارک بزرگ‌ترین سیارک ثبت شده در سال ۲۰۱۸ بوده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران