شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124309 | |

دیجیتال‌ترندز| تولید روباتی که بتواند کار رختخواب را انجام دهد، ایده‌یی جالبی به نظر می‌رسد اما عملیاتی کردن این ایده کار چندان ساده‌یی به نظر نمی‌رسد.

دیجیتال‌ترندز| تولید روباتی که بتواند کار رختخواب را انجام دهد، ایده‌یی جالبی به نظر می‌رسد اما عملیاتی کردن این ایده کار چندان ساده‌یی به نظر نمی‌رسد.

به تازگی روباتی به نام «پرپل پاوربیس» تولید شده که اگرچه از نظر ظاهری شباهت زیادی با تختخواب‌های عادی دارد اما می‌تواند راحتی و آسایش بیشتری را در زمان خوابیدن برای افراد به ارمغان آورد. این روبات با بررسی موقعیت محیطی نه تنها محل مناسبی برای استقرار خود به عنوان رختخواب را مشخص می‌کند بلکه می‌تواند ارتفاع خود را نیز در بهترین شرایط تنظیم کند تا خواب آسوده‌یی برای افراد رقم بخورد.

این رختخواب روباتیک همراه با یک دستگاه کنترل از راه دور عرضه می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید موقعیت‌های مختلفی را برای استقرار آن برای مطالعه تماشای تلویزیون، خوابیدن و... تنظیم کنید. ارتفاع تخت یاد شده هم در 3 ارتفاع مختلف تنظیم می‌شود. رختخواب یاد شده با بالا و پایین آوردن سر یا تغییر موقعیت فرد حین خواب به طور هوشمند تغییر وضعیت داده و به عنوان مثال بخشی که در زیر سر قرار می‌گیرد را در صورت لزوم بالاتر می‌آورد تا فرد بهتر بخوابد. تغییرات یاد شده ممکن است به طور همزمان رخ دهند و همراه با اقدامات دیگری نیز باشند.

دکمه ضدخروپف این رختخواب روباتیک هم وضعیت سر فرد را در صورت خر خر کردن به طور خودکار تغییر می‌دهد تا خروپف وی متوقف شود. تختخواب یاد شده را می‌توان به شکل دفتر کار خانگی هم درآورد و جالب اینکه محصول مذکور به همین علت به خروجی برقی و پورت یو اس بی‌ هم مجهز است. قیمت مدل پایه این محصول ۱۳۹۹دلار است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران