شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124231 | |

کارخانه روباتیک شناور برای تعمیر و هدایت ماهواره‌ها و سفینه‌ها در مدار جو زمین قرار می‌گیرد. کارخانه‌یی که بی‌نظیر است و منحصربه‌فرد.

سی‌ان‌بی‌سی|

کارخانه روباتیک شناور برای تعمیر و هدایت ماهواره‌ها و سفینه‌ها در مدار جو زمین قرار می‌گیرد. کارخانه‌یی که بی‌نظیر است و منحصربه‌فرد.

گروهی از پژوهشگران حوزه فضا در ایالات متحده در تلاشند تا با کمک چاپگرهای 3 بعدی نوعی کارخانه سیار و فضایی ایجاد کنند. کارخانه‌یی که نه تنها به تعمیر سفینه‌ها می‌پردازد، بلکه آنها را در مسیر رادار قرار می‌دهد.

گروه طراحی این کارخانه روباتیک شناور امیدوارند با رونمایی از این مرکز، نرخ صنعت تجارت فضای تا 3 برابر افزایش پیدا کند. این روزها وقتی نام ماهواره فضایی مطرح می‌شود، اغلب کاربران به یاد پروژه اسپیس ایکس می‌افتند. اما گروه پژوهشگران پروژه «Made in Space» نیز ایده‌هایی قابل توجه در نظر دارند.

آنان می‌گویند، می‌توان از طریق چاپگرهای 3 بعدی فضا را تسخیر کرد. به همین دلیل در حال توسعه «Archinaut»؛ یک کارخانه شناور برای ساخت تجهیزات سنگین، حتی ماهواره‌های کامل در مدار هستند. در واقع Archinaut شامل یک چاپگر 3بعدی صنعتی، کارتریج پر از پلاستیک و آلیاژها و سلاح‌های روباتیک است که برای جمع‌آوری مواردی که از طریق چاپگر بدون استفاده از نظارت انسانی طراحی شده‌اند، کاربرد دارد. تمام اجزای Archinaut به اندازه کافی قوی هستند و در برابر وضعیت‌های میکرو گرانشی و شرایط سخت مانند توفان گرد و غبار و درجه حرارت شدید مقاومت می‌کنند.

آرون کمر سازنده و رییس این شرکت فضایی گفت که شرکت مذکور قصد دارد Archinut را راه‌اندازی کند و ظرفیت‌های پنجاه ساله‌یی را برای آن برنامه‌ریزی کند. اریک جویس مدیر پروژه نیز افزود که Archinaut باید بتواند به فضانوردان کمک کند تا فضاپیمای خود را بدون نیاز به مواد تجهیزات خای تعمیر کنند. سرمایه‌گذاران در زمینه فناوری فضایی روی این پروژه نیز سرمایه‌گذاری کرده‌اند و در سال گذشته، مبلغ 3.9میلیارد دلار به فعالیت‌های این شرکت اختصاص داده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران