شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123976 | |

به گفته تحلیلگران امنیت اطلاعات، ۱۰۹هزار فرصت شغلی برای امنیت سایبری وجود دارد که تنها ۱۰۵ هزار کارگر در حال حاضر در این پست‌ها مشغول کار هستند که با کسری استعداد سالانه ۵۰۰۰ کارگر روبه‌روست.

؟؟؟؟|

به گفته تحلیلگران امنیت اطلاعات، ۱۰۹هزار فرصت شغلی برای امنیت سایبری وجود دارد که تنها ۱۰۵ هزار کارگر در حال حاضر در این پست‌ها مشغول کار هستند که با کسری استعداد سالانه ۵۰۰۰ کارگر روبه‌روست.

 بر اساس اطلاعات جدیدی از CyberSeek (شرکت فعال در حوزه امنیت سایبری) تعداد مشاغل سایبری در بخش خصوصی و دولتی طی دوره ۱۲ ماهه از آوریل ۲۰۱۷ تا مارس ۲۰۱۸ به ۳۰۱، ۸۷۳ افزایش‌ یافته است.

در تاریخ ۳۰ ماه مه وزارت بازرگانی و امنیت داخلی طی گزارشی خواستار رشد، پیشرفت و حفظ نیروی کار سایبری شد. به همین منظور شرکت‌های CompTIA و Burning Glass Technologies به‌طور مشترک CyberSeek را که بخشی از موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST) بوده و همچنین توسط موسسه ملی آموزش امنیت سایبری (NICE) پشتیبانی می‌شود را تاسیس کردند.

بزرگ‌ترین فرصت‌های شغلی سایبری در رده «مدیریت و نگهداری» قرار دارد که شامل نقش‌های مربوط به حمایت، مدیریت و نگهداری سامانه‌های فناوری اطلاعات است. در حالی که کارفرمایان تلاش می‌کنند تا بهترین افراد واجد شرایط را برای انواع شغل‌های مربوط به امنیت سایبری پیدا کنند، برای مهارت‌های امنیتی مربوط به فضای ابر به‌طور متوسط ۹۶ روز طول کشید تا لیست افراد مورد نیاز جهت استخدام پر شود که این زمان طولانی‌تر از هر استخدامی مهارت‌های حوزه فناوری اطلاعات است.

بخشی از پروژه CyberSeek شامل ایجاد یک مسیر شغلی است که ۱۰ نقش اصلی امنیت سایبری را شناسایی می‌کند، از این تعداد برای تبلیغ فقط چهار مورد از آن به بیش از ۱۰۰هزار دلار هزینه نیاز است. علاوه بر این پنج نقش «فیدر» وجود دارد که به عنوان یک دروازه برای حرفه سایبری در نظر گرفته ‌شده است. بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا، در حال حاضر بزرگ‌ترین تقاضا در نقش‌های اصلی مربوط به مهندسان امنیت سایبری است. در این باره تحلیلگران می‌گویند: کمبود استعداد سایبری به‌طور گسترده محسوس است و تمام ۵۰ ایالت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در هر ایالت تعداد نیروی کار متخصص در زمینه امنیت سایبری باید بیش از ۵۰درصد رشد کند تا با نسبت عرضه و تقاضای بازار همخوانی داشته و متعادل شود. معاون ارشد اطلاعات شرکت CompTIA در بررسی داده‌های جدید به دست آمده گفته است؛ تعدادی از نشانه‌های پیشرفت مانند تمرکز بیشتر روی منابع انسانی متخصص امنیت سایبری وجود دارد. اما حتی با این‌ همه افزایش تمرکز باز هم امنیت سایبری به‌ جای اینکه بهتر شود، بدتر می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران