شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123896 | |

کاربران معتاد به موبایل در یکی از شهرهای چین باید در پیاده‌روهای مخصوص قدم بزنند تا حرکت کند آنها برای دیگران مزاحمت ایجاد نکند.

تک رادار|

کاربران معتاد به موبایل در یکی از شهرهای چین باید در پیاده‌روهای مخصوص قدم بزنند تا حرکت کند آنها برای دیگران مزاحمت ایجاد نکند.

از آنجا که این روزها خیل عظیمی از کاربران در گوشی‌های هوشمند و فضای مجازی غرق شده‌اند، به‌تازگی قانونی در یکی از شهرهای شمالی چین برقرار شده است که بدین‌ترتیب افرادی که به موبایل اعتیاد دارند و همیشه سرشان داخل گوشی‌های‌شان بوده و حواس‌شان به اطراف نیست، باید از پیاده‌روهای مخصوص رفت و آمد کنند چراکه نحوه راه رفتن این‌گونه افراد برای شهروندان دیگری که برای رفتن به سرکار یا انجام امور روزانه خود در حال حرکتند، مزاحمت ایجاد می‌کند.

 پیاده‌روی یانتا در یکی از شهرهای شمالی چین یکی از پر رفت و آمدترین مسیرهای ممکن در تعطیلات آخر هفته در این شهر است که همواره میزبان خیل عظیمی از عابرین معتاد به اینترنت و موبایل است. این‌گونه افراد با سرگرم و غرق شدن در موبایل، حرکت آهسته‌تری نسبت به سایرین دارند بنابراین حرکت کند آنها برای سایر شهروندان که عجله بیشتری برای انجام امور خود دارند، مزاحمت ایجاد می‌کند.

حالا به نظر می‌رسد که شهرداری این شهر با نصب برچسب‌های جدیدی روی پیاده‌روهای شهر، قسمت‌های ویژه‌یی را برای کاربران معتاد به موبایل و فضای مجازی علامت‌گذاری کرده و برای حرکت این دسته از افراد درنظر گرفته‌اند.

این مسیر مخصوص با علامتی به شکل گوشی همراه نشانه‌گذاری شده است تا معتادان به موبایل تنها در این قسمت تردد کنند و مزاحم سایرین نشوند.

البته این نخستین‌باری نیست که مسیر ویژه‌یی برای معتادان به گوشی همراه تعبیه می‌شود بلکه در سال 2014 میلادی در چانگ‌کینگ چین بود که نخستین مسیر مخصوص برای این افراد تعبیه شد. البته در همان سال بود که در واشنگتن دی‌سی ایالات‌متحده نیز مسیر ویژه‌یی برای این افراد راه‌اندازی شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران