شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123661 | |

کارشناسان بدافزاری کشف کرده‌اند که وارد دستگاه‌های اندروید آمازون می‌شود و به استخراج ارز دیجیتال می‌پردازد. احتمال دارد این ویروس به دستگاه‌های دیگر نیز سرایت کند.

دیلی‌میل  

کارشناسان بدافزاری کشف کرده‌اند که وارد دستگاه‌های اندروید آمازون می‌شود و به استخراج ارز دیجیتال می‌پردازد. احتمال دارد این ویروس به دستگاه‌های دیگر نیز سرایت کند. به تازگی یک ویروس استخراج‌کننده ارز دیجیتال کشف شده که در «فایر تی وی Fire TV» و «فایر استیکس Fire Stick»های آمازون مشاهده شده است. این بدافزار که ADB.miner نام گرفته به عنوان اپلیکیشنی به نام Test به دستگاه‌های اندروید می‌چسبد. نام پکیج این اپلیکیشن نیز

com. google.time.timer است. بدافزار پس از نصب با استفاده از دستگاه ارز دیجیتال استخراج می‌کند. هنوز مشخص نیست کدام اپلیکیشن‌ها حاوی این بدافزار هستند اما امکان دارد بدافزار مذکور وارد دستگاه‌های اندروید دیگر نیز بشود. برای آنکه Fire TV و Fire Sticks به این ویروس مبتلا شوند، باید قابلیت توسعه‌دهندگی آن روشن باشد. برخی کاربران این قابلیت را روشن می‌کنند تا بتوانند اپلیکیشن‌های مختلف طرف سوم را با استفاده از فایل‌های APK به دستگاه اندروید خود اضافه کنند.  هنگامی که دستگاه به این ویروس مبتلا شود، صفحه‌یی سفید روی نمایشگر ظاهر می‌شود و پخش معمول برنامه در دستگاه را متوقف می‌کند. علاوه بر آن ویروس مذکور سرعت دستگاه را به‌شدت کند می‌کند. در همین راستا کارشناسان AFTVnews به کاربران توصیه می‌کنند، اپلیکیشنی به نام Total Commander را دانلود کنند.

Total Commander می‌تواند تمام اپلیکیشن‌های موجود در دستگاه را بررسی و ردیابی کند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران