شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123566 | |

یک استارت‌آپ فرانسوی، نوعی پوشش روباتیک ابداع کرده که با تقلید از راه رفتن انسان می‌تواند به راه رفتن بیماران مبتلا به فلج اندام کمک کند.

دیلی‌میل|

یک استارت‌آپ فرانسوی، نوعی پوشش روباتیک ابداع کرده که با تقلید از راه رفتن انسان می‌تواند به راه رفتن بیماران مبتلا به فلج اندام کمک کند.

یک استارت‌آپ فرانسوی، نوعی ابزار اسکلتی طراحی کرده که می‌تواند به بیماران مبتلا به فلج سطح پایین کمک کند تا بدون نیاز به عصا یا واکر راه بروند. این ابزار موسوم به «آتالانته» (Atalante)، یک پوشش روباتیک است که در آن، از رایانه‌ها و موتورهای پیچیده استفاده شده تا از راه رفتن انسان تقلید کنند. شرکت «واندرکرفت» (Wandercraft) که در پاریس واقع شده، سازنده این ابزار است و امید دارد به‌زودی آن را برای فروش عرضه کند. کاربران، استفاده از این ابزار را با نشستن در آن و حرکت دادن مفاصل ران آغاز می‌کنند. این کار، موتورهای روی مفاصل ران، زانوها و مچ پا را به قرار گرفتن در حالت ایستاده وادار می‌کند. آتلانته، دو پای متحرک و یک تکیه‌گاه دارد که با تسمه‌هایی که به توزیع یکنواخت فشار کمک می‌کنند، به بدن کاربر متصل می‌شوند. کاربر، پاهایش را روی پدهای فلزی که دستگیره‌های لاستیکی دارند، قرار می‌دهد. تکیه‌گاه، به یک باتری و یک میکرورایانه مجهز است که چگونگی تعادل و راه رفتن ابزار را تنظیم می‌کنند. کاربر می‌تواند برای کنترل ابزار، از حالت‌های گوناگون بدن نیز استفاده کند یا یک فرد حرفه‌یی می‌تواند با استفاده از برنامه‌های خاصی، به هدایت ابزار بپردازد. آتلانته، نسل چهارم اسکلت‌های بدن شرکت واندرکرفت است. این ابزار که وزن آن به 130 پوند می‌رسد، نسبتا آرام حرکت می‌کند؛ اما انتظار می‌رود که این مورد در نسخه‌های بعدی اصلاح شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران