شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122862 | |

مک رومورز منابع مطلع می‌گویند در سال ۲۰۱۹ آیفون جدیدی توسط شرکت اپل با لنز سه‌گانه طراحی و عرضه می‌شود.

مک رومورز       منابع مطلع می‌گویند در سال ۲۰۱۹ آیفون جدیدی توسط شرکت اپل با لنز سه‌گانه طراحی و عرضه می‌شود. این نخستین‌بار است که گوشی آیفون همراه با دوربینی که سه لنز دارد، تولید می‌شود.

 استفاده از دوربین دارای سه لنز در آیفون تصویربرداری پیشرفته را با استفاده از آیفون ممکن می‌کند و تهیه عکس‌هایی با عمق میدانی متفاوت و حتی سه بعدی را امکان پذیر می‌سازد.

علاوه بر این از دوربین دارای لنز سه گانه در آیفون می‌توان برای تعیین فاصله میان آیفون و هر شی استفاده کرد. سیستم شناسایی سه بعدی موجود در این دوربین جدید می‌تواند در حوزه واقعیت افزوده نیز به کار گرفته شود و انبوهی از برنامه‌ها و نرم‌افزارهای جانبی واقعیت افزوده بر همین اساس طراحی خواهد شد.

هنوز مشخص نیست سیستم لنز سه گانه تنها روی دوربین پشتی آیفون جدید نصب خواهد شد یا دوربین سلفی این گوشی هم دارای امکانات و مشخصات منحصر به فردی خواهد بود.

تیم کوک مدیرعامل اپل پیش از این از علاقه شرکت اپل به استفاده گسترده از فناوری واقعیت افزوده خبر داده بود. این شرکت پلاتفورمی موسوم به کیت واقعیت افزوده هم طراحی کرده که به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده را برای استفاده در آیفون و ‌آی‌پد طراحی کرده و به کار بگیرند. این کیت با نسخه ۱۱ سیستم عامل iOS سازگاری دارد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران