شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122861 | |

نیواطلس به تازگی گجتی ساخته شده که با انتشار امواج اولتراسونیک و تنها با مصرف ۲درصد آب و ۱۰درصد انرژی مصرفی یک ماشین لباسشویی، لک‌های روی لباس را پاک می‌کند.

نیواطلس     به تازگی گجتی ساخته شده که با انتشار امواج اولتراسونیک و تنها با مصرف ۲درصد آب و ۱۰درصد انرژی مصرفی یک ماشین لباسشویی، لک‌های روی لباس را پاک می‌کند.

به‌تازگی دستگاهی به نام Sonic Soak اختراع شده که با امواج اولتراسونیک لک روی لباس‌ها را تمیز می‌کند. این دستگاه هنگامی که در آب قرار داده می‌شود امواج صوتی با فرکانس بالا منتشر می‌کند که نوعی حباب‌های ریز فشرده را به وجود می‌آورند. این حباب‌ها با لباس درحال شستشو برخورد می‌کنند و آلاینده‌هایی مانند خاک، روغن و باکتری را می‌زدایند.

این دستگاه در حقیقت یک سیلندر از جنس فولاد ضدآب به ابعاد ۱۰۵ در 3.5سانتی‌متر است که در یک لوله یا ظرفی پر از آب و مایع شوینده قرار می‌گیرد. این دستگاه درهر ثانیه ۵۰ هزار ارتعاش اولتراسونیک ایجاد می‌کند و کاربر می‌تواند تایمر دستگاه را از روی یک یونیت دیواری تعیین کند.

این دستگاه می‌تواند پارچه‌های ظریف مانند سیلک و ابریشم را تمیز کند، وسایلی مانند بطری شیر نوزاد، تیغ‌ها و مسواک را پاکسازی و همینطور نقره‌جات، اسباب بازی، عینک، جواهرات، بشقاب، میوه و سبزیجات را نیز پاکسازی کند.

این دستگاه قابل حمل است. به گفته سازندگان آن، گجت مذکور فقط ۱۰درصد انرژی و ۲ درصد آبی را مصرف می‌کند که در یک ماشین لباسشویی معمولی به‌کار می‌رود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران