شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122860 | |

نیواطلس محققان با کمک هوش مصنوعی و یک پد فشار سیستم احراز هویت بیومتریکی ساخته‌اند که افراد را با توجه به گام‌هایشان شناسایی می‌کند.

نیواطلس   محققان با کمک هوش مصنوعی و یک پد فشار سیستم احراز هویت بیومتریکی ساخته‌اند که افراد را با توجه به گام‌هایشان شناسایی می‌کند. دانشمندان یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته‌اند که افراد را با توجه گام‌هایشان شناسایی می‌کند.  این پد در کف زمین قرار داده می‌شود و هنگامی که افراد روی آن راه می‌روند، الگوی راه رفتنشان (فشاری که در هر گام ایجاد می‌کنند) ثبت می‌شود. در این فرایند کفش پوشیدن یا نپوشیدن افراد اهمیتی ندارد.  به هرحال اطلاعات ثبت شده با الگویی که قبلا از فرد گرفته شده، تطابق داده می‌شود تا مشخص شود فردی که از روی پد می‌گذرد همان کسی باشد که ادعا می‌کند.

عمر کوستیلا ریز رهبر این پژوهش می‌گوید: هرانسانی هنگام حرکت به‌طور تقریبی ۲۴ویژگی و حرکت مخصوص به خود دارد که الگوی راه رفتن او را تشکیل می‌دهد. بنابراین با رصد این حرکات می‌توان کاربر را شناسایی کرد.  محققان برای آموزش هوش مصنوعی به کاررفته در این سیستم بزرگ‌ترین مخزن اطلاعات گام‌های افراد در تاریخ را به وجود آوردند. این مخزن که SfootBD نام گرفته شامل ۲۰ هزار سیگنال مربوط به گام‌های ۱۲۷ نفر است.  سیستم مذکور در اماکن بازرسی فرودگاهی، دفاتر اداری و محیط خانگی آزمایش شد و در همه آنها توانست به‌طور ۱۰۰ درصد افراد را درست تشخیص دهد.  علاوه برآن این تحقیق برای حل مشکل نشانگرهای کاهش قدرت شناخت و آغاز بیماری در افراد مختلف به وسیله اطلاعات خام مربوط به گام‌هایشان نیز انجام شد. به گفته ریز حرکات انسان یک نشانگر نوین برای کاهش قدرت شناخت است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران