شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122785 | |

بلومبرگ گزارش جدیدی از یک شرکت تحلیلی در بازار انرژی بریتانیا پیش‌بینی می‌کند که توسعه انرژی‌های سبز،

بلومبرگ  گزارش جدیدی از یک شرکت تحلیلی در بازار انرژی بریتانیا پیش‌بینی می‌کند که توسعه انرژی‌های سبز، درآمد حاصل از فروش سوخت‌های فسیلی و همچنین انتشار آلاینده‌های دی‌اکسید کربن را تا سال 2040 به‌شدت کاهش می‌دهد.

براساس گزارش جدید منتشر شده از شرکت تحقیقات انرژی «اورورا»

(Aurora Energy‌ Research) بر مبنای بازار انرژی در بریتانیا، توسعه فناوری‌های سبز مانند وسایل نقلیه الکتریکی و انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر، نیازهای سوخت فسیلی را کاهش خواهد داد. به‌طوری که درآمدهای تجمیعی از این منابع انرژی آلاینده، از سال 2018 تا 2040 حدود 21 تریلیون دلار کمتر خواهد شد. «ریچارد هاوارد» سرپرست این تحقیق می‌گوید: تجزیه و تحلیل جدید ما اشاره به آینده انرژی الکتریکی، دیجیتالی کردن و فناوری‌های جدید دارد که طی آن شاهد توسعه و افزایش وسایل نقلیه برقی و بهبود مستمر در بازده سوخت خواهیم بود.

چشم‌انداز کلی توسعه و فراگیر شدن خودروهای برقی در دنیا موجب خواهد شد که مصرف سوخت‌های فسیلی نهایتا تا اواسط دهه 2020 میلادی به همین منوال ادامه پیدا کند، اما این مساله طی گذر زمان موجب کاهش تقاضای نفت و کاهش قیمت نفت تا سال 2040 به کمتر از نصف میزان فعلی می‌شود.

عرضه 540 میلیون وسیله نقلیه برقی تا سال 2040 همراه با پیشرفت در بهره‌وری سوخت، تقاضای نفت را به مرور کم خواهد کرد و درآمدهای نفتی را حدود 19 تریلیون دلار کاهش خواهد داد. با این کاهش تقاضا در دهه 2030، قیمت نفت می‌تواند به 32 دلار برای هر بشکه در سال 2040 کاهش یابد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران