شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122307 | |

رونمایی از عینک واقعیت افزوده اپل تا سال ۲۰۲۱میلادی به تعویق افتاده است.

تک کرانچ|

 رونمایی از عینک واقعیت افزوده اپل تا سال ۲۰۲۱میلادی به تعویق افتاده است.

 از آنجا که فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در سال‌های اخیر از محبوبیت و استقبال بی‌نظیری برخوردار شده است، غول‌های تکنولوژی و شرکت‌های بسیاری که در این حوزه فعال هستند به معرفی و عرضه ابزار و گجت‌های مبتنی بر این فناوری روی آورده‌اند.

حالا گزارش‌های منتشر شده حاکی است که عینک واقعیت افزوده اپل که قرار بود در سال ۲۰۲۰میلادی یعنی دو سال آینده معرفی شود تا دسامبر سال ۲۰۲۱ آماده رونمایی نخواهد بود.

جین مانستر، کارشناس و تحلیلگر شرکت لوپ ونچرز  تابستان سال گذشته اعلام کرده بود که عینک‌های واقعیت افزوده اپل تا سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه می‌شوند اما حالا وی به تازگی عنوان کرده است که به احتمال زیاد این گجت‌های هوشمند در سال ۲۰۲۱میلادی یعنی با یک سال تاخیر، روانه بازار می‌شوند.

این تحلیلگر که برای مدتی طولانی در بانک پایپر جیفری مسوولیت تحلیل‌های شرکت اپل را برعهده داشت، می‌گوید پس از مذاکره با متخصصان فناوری واقعیت افزوده دریافته است که این محصول هنوز به گسترش و توسعه فناوری مربوطه نیازمند است. این خبر سخنان سال گذشته تیم کوک، مدیرعامل کنونی شرکت اپل را نیز تایید می‌کند چراکه وی گفته بود، فناوری واقعیت افزوده هنوز به مرحله بلوغ و تکامل نهایی خود نرسیده و ممکن است سال‌ها طول بکشد تا به اهداف مورد نظر خود دست یابیم. مانستر در ادامه سخنان و پیش‌بینی‌های خود اظهار کرده است که اپل در نخستین سال عرضه این گجت شگفت انگیز، موفق به رکورد فروش بیش از ۱۰میلیون دستگاه خواهد شد.

این درحالی است که قیمت پایه و حدودی این دستگاه ۱۳۰۰دلار برآورد شده است که نشان‌دهنده موفقیت روزافزون و سودآوری هنگفتی برای اپل خواهد بود. بدین‌ترتیب، برآورد می‌شود اپل در نخستین سال عرضه این گجت به درامدی معادل ۱۳ میلیارد دلار برسد.

به گفته وی، فناوری واقعیت افزوده فرصتی طلایی و استثنایی برای شرکت‌های جاه‌طلب و بلندپروازی همچون اپل به شمار می‌رود چراکه قادر خواهند بود با عرضه محصولی جدید و شگفت انگیز، علاوه بر درآمدزایی و سودآوری، انقلاب عظیمی در عرصه علم و فناوری جهان ایجاد کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران