شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122304 | |

دولت انگلیس قصد دارد با سرمایه‌گذاری سنگین روی فناوری هوش مصنوعی زمینه را برای استفاده از این فناوری برای مقابله با بیماری‌های خطرناکی همچون سرطان فراهم کند.

انگجت|

 دولت انگلیس قصد دارد با سرمایه‌گذاری سنگین روی فناوری هوش مصنوعی زمینه را برای استفاده از این فناوری برای مقابله با بیماری‌های خطرناکی همچون سرطان فراهم کند. ترزا می‌نخست وزیر انگلیس روز گذشته اعلام کرده که متعهد به سرمایه‌گذاری چندمیلیون پوندی برای گسترش تحقیقات حوزه هوش مصنوعی است تا تشخیص و شناسایی افراد مبتلا به بیماری سرطان در همان مراحل اولیه ممکن شود و در نتیجه مقابله با این بیماری مرگبار به صورت موثرتری صورت بگیرد. با استفاده از چنین فناوری می‌توان موارد مرگ و میر ناشی از ابتلا به سرطان را کاهش داد. براساس بررسی‌ها تا سال ۲۰۳۳ سالانه بیش از ۲۲هزار نفر به علت ابتلا به سرطان جان خود را در انگلیس از دست خواهند داد.

در صورت استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای شناسایی سریع افراد مبتلا به سرطان می‌توان عمر این افراد را حداقل تا ۵ سال افزایش داد.

یکی از ملزومات کاربرد هوش مصنوعی در این حوزه جمع‌آوری اطلاعات ژنتیکی و پزشکی میلیون‌ها انگلیسی است و لذا حفظ امنیت و حریم شخصی نیز از اهمیت انکارناپذیری برخوردار است. البته انتظار می‌رود برخی افراد و گروه‌ها با اجرای چنین طرحی به دلایل اخلاقی و امنیتی مخالفت کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران