شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122129 | |

بر اساس اعلام یک دانشجوی علوم کامپیوتر، اطلاعات مربوط به مکان جغرافیایی کاربران گوشی‌های هوشمند تحت تاثیر یک حفره امنیتی موجود در وب‌سایت شرکت LocationSmart افشا شده است.

فون‌آرنا

بر اساس اعلام یک دانشجوی علوم کامپیوتر، اطلاعات مربوط به مکان جغرافیایی کاربران گوشی‌های هوشمند تحت تاثیر یک حفره امنیتی موجود در وب‌سایت شرکت LocationSmart افشا شده است.

این روزها که بازار آسیب‌پذیری و ضعف‌های رایانه‌یی به‌شدت رونق گرفته و اطلاعات شخصی کاربران را تهدید می‌کند، شرکت‌های توسعه‌دهنده و غول‌های تکنولوژی بسیاری نیز به دنبال برطرف کردن این موانع و مشکلات سایبری هستند و در این راستا نسخه‌های به‌روزرسانی جدیدی را منتشر می‌کنند. شرکت LocationSmart مستقر در شهر سان دیاگو، با استفاده از یک آسیب‌پذیری و ضعف امنیتی موجود روی وب‌سایت خود توانسته است به لوکیشن یا مکان جغرافیایی کاربران گوشی‌های هوشمندی که از اپراتورهای ورایزن، تی – موبایل، اسپرینت و AT&T تهیه و خریداری شده بودند، دسترسی پیدا کند. این دانشجوی فعال در زمینه امنیت سایبری و علوم کامپیوتر که رابرت شیائو نام دارد، مدعی شده که وب‌سایت شرکت مذکور با آسیب‌پذیری و حفره امنیتی که داشته است، توانسته حریم شخصی کاربران گوشی‌های هوشمند را نقض کرده و به اطلاعات خصوصی آنها دسترسی یابد. به گفته وی، این اطلاعات مربوط به مکان جغرافیایی تا مسافت چندین کیلومتری کاربران قابل دسترسی، مشاهده و ردیابی بوده است. سوالی که ممکن است برای بسیاری از مردم در اینجا پیش بیاید آن است که دلیل سوءاستفاده برخی شرکت‌ها نظیر LocationSmart از اطلاعات مردم چیست؟در پاسخ به این سوال باید گفت که کارشناسان فعال در این حوزه بر این باورند یکی از این دلایل می‌تواند فروش مکان جغرافیایی کاربران به شرکت‌ها و سازمان‌هایی باشد که می‌خواهند آنها را ردیابی کنند. که این امر بیشتر به نظر می‌رسد به درد نهادهای امنیتی و اطلاعاتی بخورد که به دنبال افراد می‌گردند. یکی دیگر از این دلایل می‌تواند فروش اطلاعات کاربران نظیر مکان جغرافیایی‌شان به شرکت‌های تبلیغاتی برای ارسال پیامک و ایمیل‌های مرتبط با محل زندگی و کار آنها باشد که این احتمال نیز بسیار قوی بوده و موجب درآمدزایی و سودآوری بسیار زیادی برای این شرکت می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران