شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121651 | |

بالغ بر ۱۰هزار شرکت و سازمان در جهان هنوز از نرم‌افزار آسیب‌پذیری استفاده می‌کنند که موجب افشای اطلاعات میلیون‌ها نفر از مشتریان شرکت امریکایی اکوئیفاکس شد.

فورچون |

 بالغ بر ۱۰هزار شرکت و سازمان در جهان هنوز از نرم‌افزار آسیب‌پذیری استفاده می‌کنند که موجب افشای اطلاعات میلیون‌ها نفر از مشتریان شرکت امریکایی اکوئیفاکس شد.

متخصصان فناوری و اطلاعات در یک شرکت فعال در حوزه امنیت سایبری مستقر در مری لند به تازگی با انتشار گزارشی اعلام کرده‌اند که ۱۰هزار و ۸۰۱ سازمان و شرکت در جهان هم‌اکنون از نرم‌افزار آلوده‌یی استفاده می‌کنند که آسیب‌پذیری موجود در آن به هکرها و مجرمان سایبری این اجازه را می‌دهد تا از راه دور به تمامی اطلاعات موردنظر خود دست یابند. شرکت اکوئیفاکس مستقر در ایالات متحده امریکا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مالی در جهان که سال گذشته با رسوایی و چالش بزرگی در زمینه امنیت سایبری مواجه شد، با استفاده از یک نرم‌افزار منبع باز و رایگان به نام Apache Struts، اطلاعات شخصی و مالی بیش از ۱۴۸ میلیون نفر از مشتریان و کاربران خود را به ورطه افشا و نابودی کشاند. این رسوایی بزرگ موجب شد تا معلوم شود آسیب‌پذیری و روزنه‌های امنیتی موجود در نرم‌افزار مورد استفاده شرکت اکوئیفاکس علت اصلی افشای اطلاعات خصوصی و مالی مشتریان این شرکت بزرگ بوده است. ضعف‌های امنیتی موجود در نرم‌افزار و سخت افزارهای به‌کار رفته توسط شرکت‌های مختلف، اخیرا جنجال‌های بسیاری به پا کرده و به‌شدت مبحث امنیت اطلاعات کاربران را زیرسوال برده است. اما تازه‌ترین آمار و گزارش‌های منتشر شده از سوی این موسسه تحقیقاتی نشان می‌دهد که تعداد زیادی از شرکت‌های بزرگ در جهان هنوز از این نرم‌افزار یا موارد مشابه استفاده می‌کنند بنابراین خطر افشای اطلاعات مالی و خصوصی مشتریان و کاربران در تمامی نقاط جهان هنوز وجود دارد. از جمله اطلاعات مشتریان اکوئیفاکس که در رسوایی سال گذشته افشا شد، می‌توان به شماره ملی، تاریخ تولد، آدرس و نشانی منزل و پست‌های الکترونیک و همچنین برخی دیگر از اطلاعات مالی اشاره کرد. از میان این شرکت‌هایی که هنوز از نرم‌افزارهای آلوده استفاده می‌کنند، ۱۰۰ شرکت در حوزه تکنولوژی و فناوری اطلاعات، ۸ شرکت در حوزه خودروسازی و ۱۵ شرکت در حوزه خدمات مالی و بیمه فعالیت دارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران