شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121650 | |

به تازگی بازار سرمایه شرکت اپل به بالاترین ارزش خود رسیده و توانسته از این حیث رکورد شکنی کند.

رویترز|

 به تازگی بازار سرمایه شرکت اپل به بالاترین ارزش خود رسیده و توانسته از این حیث رکورد شکنی کند. این افزایش ارزش شاید به دلیل حمایت‌ها و صحبت‌های «وارن بافِت» رییس هلدینگ برکشایر هاتاوی رخ داده باشد. در حال حاضر هر سهم اپل در بازار بورس ارزشی معادل ۱۸۷ دلار پیدا کرده و پیشرفتی خیره‌کننده را تجربه کرده است. مسلماً اگر این روند ادامه پیدا کند، کمپانی یاد شده در آینده‌یی نزدیک به نخستین شرکت تریلیون دلاری دنیا بدل خواهد شد.

افزایش ارزش سهام اشاره شده، موجب گشته که ارزش کلی کمپانی کوپرتینویی به رقم ۹۲۰ میلیارد دلار برسد و تنها ۸۰ میلیارد دلار دیگر لازم دارد تا اپل را به نخستین شرکت تریلیون دلاری دنیا تبدیل کند. پس از این شرکت، آمازون با ارزش کلی

۷۷۶ میلیارد دلار و الفبت با ۷۱۶ میلیارد دلار ارزش کلی سهام در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در بین این دو شرکت آمازون با توجه به رشد خیره‌‌کننده و سرمایه‌گذاری عظیمش در صنعت سرگرمی نزدیک‌ترین رقیب اپل به شمار می‌رود که البته با کمپانی کوپرتینویی هنوز فاصله‌یی ۱۴۴ میلیارد دلاری دارد.

کارشناسان باور دارند که افزایش ارزش سهام اپل به علت صحبت‌هایی است که «وارن بافِت» رییس هلدینگ برکشایر هاتاوی به تازگی در ستایش این شرکت، گفته است. او پس از اینکه اعلام نمود این هلدینگ سرمایه‌گذاری‌اش را در کمپانی کوپرتینویی بیشتر کرده و به سومین سرمایه‌گذار بزرگ این شرکت تبدیل شده، در ستایش فعالیت‌های اپل و احتمال تبدیل شدن این کمپانی به نخستین شرکت تریلیون دلاری دنیا گفت: اپل پردرآمدترین شرکت ایالات متحده امریکا به حساب می‌آید و تقریباً دو برابر شرکت دوم در این رتبه‌بندی درآمد دارد. هیچ کس روی یک مزرعه‌ که از مفید بودن شرایط کشتش اطلاعاتی ندارد، سرمایه‌گذاری نمی‌کند. شما ممکن است تنها در شرایطی مزرعه بخرید که مطمئن هستید سرمایه‌گذاری مطلوبی بوده و قادر است در ۱۰ یا ۲۰ سال آینده به شما سود برساند. ما نگران این نیستیم که طی ۳ ماهه آینده چه مقدار آیفون 10 فروخته خواهد شد چرا که روزبه‌روز این رقم بالا خواهد رفت و جای نگرانی نیست.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران