شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شرکت اپل وجود یک مشکل مبنی بر غیرفعال شدن ناگهانی میکروفون در برخی از گوشی‌های هوشمند آیفون ۷ و ۷ پلاس را تایید کرد. شرکت سازنده،

پی سی ورلد|

 شرکت اپل وجود یک مشکل مبنی بر غیرفعال شدن ناگهانی میکروفون در برخی از گوشی‌های هوشمند آیفون ۷ و ۷ پلاس را تایید کرد. شرکت سازنده، اپل، به تازگی اعلام کرده است که باگ موجود در برخی دستگاه‌های آیفون ۷ و ۷ پلاس مجهز به نسخه به روزرسانی شده سیستم عامل iOS 11.3 را تایید کرده است و این بدان معناست که در آینده‌یی نزدیک، با انتشار یک به روزرسانی جدیدتر این مشکل را به سرعت برطرف خواهد کرد.

موضوع وجود باگ و مشکل در برخی از دستگاه‌های الکترونیکی از جمله گوشی‌های آیفون موضوع جدید نیست و این اتفاق هر از گاهی با انتشار نسخه‌های جدیدی از سیستم عامل‌ای او اس رخ می‌دهد. اپل نیز در اینگونه مواقع، مشکل موجود را تایید کرده و بلافاصله درصدد رفع آن بر می‌آید. بنابراین با اینکه نسخه به روزرسانی کوچک و مختصری از این سیستم عامل جدید به تازگی منتشر شده است، انتظار می‌رود یک آپدیت کوچک دیگری هم در راه باشد تا بتواند مشکل مذکور را برطرف سازد. این اطلاعات که از سوی وب سایت مک رومز منتشر شده است، به اسناد و مدارکی اشاره می‌کند که حاکی از پذیرش و تایید این باگ در آیفون ۷ و ۷ پلاس است. این باگ موجب می‌شود که به‌طور ناگهانی، دکمه مربوط به اسپیکر مکالمه حین تماس صوتی یا حتی تصویری قطع شده و از کار بیفتد. بنابراین کاربران قادر نخواهند بود به مکالمه خود ادامه دهند. این مشکل تاکنون بارها در وب سایت‌های مختلفی گزارش شده و موجب نارضایتی و ناخشنودی‌های فراوانی شده است. در این اسناد آمده است که نمایندگی‌های مجاز اپل در کشورهای متعدد می‌توانند در صورت مراجعه کاربران برای حل این مشکل، در ابتدا تمامی اتصالات بلوتوثی دستگاه موردنظر را قطع کنند و در صورت عدم برطرف شدن آن، قسمت میکروفون و سخت افزارهای مربوط به تماس و ضبط صوتی را بررسی کنند.

هنوز معلوم نشده است که کاربران در صورت مراجعه به نمایندگی‌های مجاز اپل باید پول بدهند یا سرویس دهی آنها بابت این مشکل رایگان انجام خواهد شد. سال گذشته بود که ۳۶ هزار افسر اداره پلیس نیویورک سیتی گوشی‌های ویندوزی خود را با آیفون‌‌های ۷ یا ۷ پلاس تعویض کردند. با اینکه این افسران از موبایل‌های جدید به عنوان «فراترین ابزار مقابله با جرم» یاد کرده بودند، اما حالا مشکل در اسپیکر و میکروفون این گوشی‌ها می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری برای آنها و اپل به بار بیاورد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران