شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121258 | |

اسپاتیفای، به عنوان یکی از معروف‌ترین سرویس‌های استریم و پخش آنلاین موسیقی در جهان، به رکورد جذب بیشترین کاربران و مشترکان دست یافته است.

ورج |

اسپاتیفای، به عنوان یکی از معروف‌ترین سرویس‌های استریم و پخش آنلاین موسیقی در جهان، به رکورد جذب بیشترین کاربران و مشترکان دست یافته است.

اسپاتیفای که یک نرم‌افزار و رسانه پخش آنلاین و جاری موسیقی، پادکست و ویدئوست، به‌طور رسمی در سال ۲۰۰۸ میلادی راه‌اندازی شد و از آن زمان نیز با افزودن قابلیت‌های بسیاری، توانسته است توجه بخش اعظمی از کاربران گوشی‌های هوشمند را به خود جلب و طرفداران زیادی برای خود دست و پا کند. اسپاتیفای یکی از برترین سرویس‌های استریم و پخش آنلاین موسیقی در جهان، به تازگی با انتشار نخستین گزارش مالی خود از رکوردشکنی خود در جلب نظر کاربران رایگان و مشترکان پولی خود خبر داده است. طبق این گزارش، اسپاتیفای به جذب ۷۵ میلیون مشترک و ۹۹ میلیون کاربر رایگان موفق شده است. این سرویس محبوب موسیقی در مجموع میزبانی بیش از ۱۷۰ میلیون کاربر فعال ماهانه و ۷۵ میلیون مشترک پولی را به خود اختصاص داده است. اسپاتیفای که یکی از بزرگ‌ترین رقبای قدرتمند سرویس اپل موزیک است، از رقیب دیرینه خود، اپل، پیشی گرفته است چراکه تعداد کاربران رایگان اپل موزیک ۴۰ میلیون است، این در حالی است که اسپاتیفای ۹۹ میلیون کاربر دارد که به‌طور رایگان از آن استفاده می‌کنند. بدون شک، منطقه امریکای شمالی که شامل ایالات متحده امریکا و کانادا می‌شود، از بزرگ‌ترین طرفداران و کاربران اپلیکیشن‌های استریم موسیقی به شمار می‌روند. ایالات متحده به تنهایی حدود ۴۰ درصد از درآمد سرویس‌های موسیقی در جهان را به خود اختصاص داده است. درآمد سرویس‌های استریم موسیقی در این کشور از 2.5میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ به بیش از ۴میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ افزایش پیدا کرده است.

برآورد می‌شود تعداد مشترکین سرویس‌های استریم موسیقی در امریکا تا سال ۲۰۲۵ به بیش از 90.1میلیون نفر خواهد رسید که در مقایسه با آمار 49.1میلیون نفری کنونی، شاهد یک رشد دو برابری خواهد بود. محبوبیت سرویس‌های موسیقی علاوه بر اینکه توانسته درآمد این صنعت را شکوفا کرده و افزایش دهد، به رعایت حقوق کپی‌رایت و حق نشر آهنگ‌ها نیز کمک بسیاری کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران