شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120850 | |

بازار گوشی‌های هوشمند در جهان به خصوص در چین به‌شدت اشباع شده است. بسیاری از تحلیلگران مدت‌ها پیش به شرکت‌های تولیدکننده گوشی و محصولات تکنولوژی هشدار داده بودند

تک کرانچ|

 بازار گوشی‌های هوشمند در جهان به خصوص در چین به‌شدت اشباع شده است. بسیاری از تحلیلگران مدت‌ها پیش به شرکت‌های تولیدکننده گوشی و محصولات تکنولوژی هشدار داده بودند که بازار گوشی‌های هوشمند به زودی اشباع خواهد شد. حالا مرور مختصری بر آمار به دست آمده، به نظر می‌رسد این پیش‌بینی‌ها سرانجام به واقعیت پیوسته و درست از آب درآمده است.

چین که بزرگ‌ترین بازار گوشی‌های هوشمند و محصولات تکنولوژی در جهان به شمار می‌آید، حالا شاهد سقوط شدیدی در میزان خرید و فروش گوشی‌های هوشمند است، به گونه‌یی که با توجه به جمعیت این کشور، آمار فروش این محصولات بسیار ناچیز و اندک شده است. رشد بازار محصولات در حوزه تکنولوژی در سال‌های اخیر، چین را تبدیل به یکی از سودآورترین بازارهای جهان کرده بود اما در سال ۲۰۱۷ این روند رو به رشد با کاهش شدیدی رو به رو شد و موجب شد برای نخستین‌بار رشد بازار گوشی‌های هوشمند در این بازار پرفروغ متوقف شود که این به وضوح نشان‌دهنده رسیدن بازار به نقطه اشباع است.

به تازگی موسسه تحقیقاتی کانالیز گزارش جدیدی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد عرضه گوشی در سه ماهه نخست و آغازین سال ۲۰۱۸ میلادی در مقایسه با مدت مشابه خود در سال گذشته، دچار ۲۱درصد افت و کاهش شده است. براساس این گزارش، مجموع کل تعداد گوشی‌های عرضه شده در بازار چین هم کمتر از ۱۰ میلیون دستگاه بوده که این از سال ۲۰۱۳ تاکنون بسیار بی‌سابقه بوده است. این آمار گویای آن است که از هر ۱۰ عرضه‌کننده گوشی، ۸ عرضه‌کننده با کاهش شدید فروش مواجه شده‌اند و میزان فروش شرکت‌های فعال و پرفروشی نظیر سامسونگ، جیونی و میزو در چین نیز به کمتر از نصف تقلیل یافته است. تنها عرضه‌کننده‌یی که در چین برخلاف سایر رقبایش، دچار کاهش شدید عرضه و فروش گوشی نبوده است، شیائومی است که توانست ۱۲ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را به بازار عرضه کند و در نتیجه این رشد ۳۷ درصدی، ارزش سهام خود را به ۱۰۰ میلیون دلار رساند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران