شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120684 | |

یوتیوب برای نخستین‌بار در گزارش سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ خود اعلام کرد که بیش از ۸ میلیون ویدیو از پلتفرم آن حذف شده‌اند.

آلفلر|

یوتیوب برای نخستین‌بار در گزارش سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ خود اعلام کرد که بیش از ۸ میلیون ویدیو از پلتفرم آن حذف شده‌اند.

شبکه‌های اجتماعی که در سال‌های اخیر به خصوص بعد از جریان انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده امریکا که در سال ۲۰۱۶میلادی برگزار شد تحت فشارهای بسیاری قرار گرفتند و از آن پس موظف شدند قوانین و مقررات سخت‌گیرانه‌تری را در قبال بسیاری از موضوعات همچون مداخلات سیاسی دولت‌های مختلف در دیگر کشورها و مسائل تروریستی و خشونت‌آمیز وضع و اتخاذ کنند.

حالا شبکه اجتماعی یوتیوب به تازگی گزارشی اجرایی از دستورالعمل‌های اجتماعی خود را منتشر کرده که نشان می‌دهد در سه ماهه پایانی سال گذشته ۲۰۱۷میلادی تعداد 8.3 میلیون ویدیوی به اشتراک گذاشته شده روی این پلتفرم را حذف کرده است. این سرویس اشتراک ویدیو که تحت مالکیت گوگل است، سال گذشته پس از اینکه بسیاری از منتقدان اعلام کردند، محتوای به اشتراک گذاشته شده در یوتیوب مناسب کودکان و برخی گروه‌های سنی حساس نیست با آماج حملات انتقادی زیادی مواجه شد.

گوگل هم در گزارش‌هایی ماهانه و فصلی اعلام کرده بود که تعداد زیادی از ویدیوهای یوتیوب به دلیل نقض قوانین این سرویس آنلاین حذف و مسدود شده‌اند. گزارش‌های منتشر شده از سوی برخی وب سایت‌های فضای مجازی حاکی از آن بود که برخی از این ویدیوها محتوای کودک‌آزاری، تروریستی و

خشونت‌آمیز داشته و باید خیلی زود توسط الگوریتم‌های به‌کار رفته در یوتیوب و متخصصان آن، شناسایی و حذف می‌شد اما این اتفاق نیفتاد.

یوتیوب در گزارش خود اعلام کرده است که 6.7 میلیون از این ویدیوها توسط هوش مصنوعی شناسایی شده و تنها 1.6میلیون از آنها توسط نیروهای انسانی تشخیص داده شده است. در ماه دسامبر سال گذشته بود که یوتیوب اعلام کرد برای شناسایی محتوای نامناسب، غیراخلاقی و خشونت‌آمیز حدود ۱۰هزار نفر نیروی انسانی را به استخدام خود درآورد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران