شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119423 | |

بر اساس حق اختراعی که سه سال قبل توسط گوگل در اروپا به ثبت رسیده، گوگل در تلاش برای طراحی یک ابزار دیجیتال نگهداری از نوزادان و کودکان است.

دیجیتال ترندز|

 بر اساس حق اختراعی که سه سال قبل توسط گوگل در اروپا به ثبت رسیده، گوگل در تلاش برای طراحی یک ابزار دیجیتال نگهداری از نوزادان و کودکان است.

بر اساس حق اختراعی که گوگل به ثبت رسانده یک پلتفرم جامع پیچیده و قابل انطباق برای کمک به والدین طراحی می‌شود تا به آنها برای نگهداری نوزادان و کنترل شرایط‌شان کمک شود.

این پلتفرم به خصوص به والدین بی‌تجربه کمک می‌کند تا بتوانند به امکانات و اطلاعات مورد نیاز برای نگهداری و پرورش صحیح اطفال دسترسی داشته باشند. قرار است این محصول با پلتفرم هوشمند گوگل هم سازگاری داشته باشد.

مراقبت از کودکان در برابر خطراتی که ممکن است در منزل با آن مواجه باشند و ارائه امکانات کنترلی و نظارتی یکی دیگر از امکانات پلتفرم یاد شده است.

امکان اتصال پلتفرم یاد شده به حداقل ۱۰ محصول خانگی دیگر نیز وجود دارد تا از آنها هم برای کنترل نوزادان و محافظت از افراد استفاده شود.

پلتفرم یاد شده در صورت وقوع هرگونه مشکلی برای نوزاد، پیام هشداری را برای والدین وی ارسال می‌کند. در این سیستم از مجموعه‌یی از ابزار حفاظتی و کنترل، انواع حسگرهای حرارتی، صوتی و غیره، دوربین‌های مختلف و غیره برای کنترل لامپ‌ها، قفل درها، جریان برق، سیستم‌های امنیتی و غیره استفاده می‌شود. با استفاده از این محصول می‌توان اطلاعات آب و هوایی را هم دریافت کرد. سیستم مذکور در زمانی که والدین به خاطر ترافیک، سانحه یا هر علت دیگری دیر به منزل برسند قادر به کنترل شرایط خانه و تامین امنیت و نیازهای نوزاد هم خواهند بود. زمان عرضه این محصول که هوش مصنوعی بالایی دارد، هنوز اعلام نشده است و قیمت آن برای کسانی که می‌خواهند از این محصول استفاده کنند هنوز مشخص نشده است و مصرف‌کنندگان برای دریافت این محصول باید منتظر عرضه آن به بازار باشند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران