شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119294 | |

تلگرام در فوریه گذشته از پیش فروش ارز مجازی خود در قالب یک برنامه عرضه اولیه یا «‌ای سی او» خبر داد و موفق به جمع‌آوری 850 میلیون دلار از طریق 81 سرمایه‌گذار شد.

ورج|

تلگرام در فوریه گذشته از پیش فروش ارز مجازی خود در قالب یک برنامه عرضه اولیه یا «‌ای سی او» خبر داد و موفق به جمع‌آوری 850 میلیون دلار از طریق 81 سرمایه‌گذار شد.

این شرکت در اواخر ماه فوریه نیز این اقدام را مجددا تکرار کرد و از طریق این پیش فروش خصوصی تقریبا میزان مشابهی پول جمع‌آوری کرده و سرمایه خود را به حدود 1.7 میلیارد دلار افزایش داد. در واقع رقم جمع‌آوری شده از 94 سرمایه‌گذار در پیش فروش دوم هم حدود 850 میلیون دلار بوده و ممکن است تلگرام فرآیند یاد شده را باز هم تکرار کند تا بتواند مبالغ بیشتری را جمع‌آوری نماید. تلگرام به دنبال راه‌اندازی چیزی است که آن را شبکه باز تلگرام یاTelegram Open Network (TON) نام‌گذاری کرده است. اکوسیستم این شبکه مشابه با اکوسیستم ارز دیجیتال اتریوم است و در آن اپ‌ها، خدمات و یک فروشگاه کالاهای دیجیتال و مجازی در دسترس خواهد بود. تامین هزینه این خدمات از طریق همین پیش فروش‌ها انجام می‌شود. ­­­براساس این گزارش روز گذشته، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی گفته بود تلگرام 2 میلیارد دلار به روش آیکو از سرمایه‌داران امریکا جمع کرده است؛ چرا در حالی که در ایران بیشترین کاربر را دارد و از انحصار برخوردار است اما از سرمایه‌داران بخش خصوصی ایران دعوت نکرده است در حالی که چنین پولی عمده‌اش مربوط به کشور ما می‌شود. وی گفته بود: هر چند پیام‌رسان تلگرام باعث توسعه استفاده از فضای مجازی شده و برخی کسب و کارها هم در آن شکل گرفته‌اند، اما چون هیچ‌وقت حاضر نشد با بخش خصوصی ما کار کند و با وجود ادعایش دشمنی با بخش خصوصی ما دارد و در حالی که می‌توانست کسب و کار پررونقی را با هماهنگی بخش خصوصی ما راه‌‌اندازی کند اما ترجیح داده که بیرون مرزهای ما باشد و پول مجازی خود را تبلیغ کند نمی‌شود که نسبت به آن بی‌تفاوت بود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران