شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118658 | |

استفاده مقامات دولتی استرالیا از پیام‌رسان چینی وی‌چت توسط وزارت دفاع و امنیت این کشور ممنوع اعلام شد.

سی‌‌نت  

استفاده مقامات دولتی استرالیا از پیام‌رسان چینی وی‌چت توسط وزارت دفاع و امنیت این کشور ممنوع اعلام شد.

براساس گزارش‌های پایگاه خبری AFR، مقامات دولتی و بلندپایه استرالیا از این پس نباید از اپلیکیشن پیام‌رسان وی چت استفاده کنند. این اقدام که توسط وزارت دفاع و امنیت استرالیا صورت گرفت و اعلام شد، به نظر می‌رسد تحت تاثیر اقدامات مشابه ایالات‌متحده امریکا علیه غول‌های تکنولوژی چینی و اتهام به جاسوسی گوشی‌های هوشمند چینی بوده است چراکه چندی پیش دونالد ترامپ اعلام کرد که استفاده مقامات کاخ سفید از گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های الکترونیکی چینی موجب شده است که اطلاعات محرمانه بسیاری از آنها و دولت امریکا به سرقت برود.

به‌دنبال اتهام‌زنی‌های ایالات‌متحده، استفاده و خرید گوشی‌های هوشمند با برندهای چینی ممنوع اعلام شد؛ این در حالی است که روز گذشته، این پیام‌رسان چینی موفق شد تعداد کاربرانش را به بیش از یک‌میلیارد نفر برساند که البته همه کاربرانش چینی نیستند و به نظر می‌رسد از سایر کشورهای جهان نیز از این پیام‌رسان استقبال خوبی کرده‌اند.

حالا اعلام ممنوعیت استفاده مقامات دولتی، بلندپایه و سایر کاربران استرالیایی از این پیام‌رسان چینی بار‌دیگر شک و شبهه‌هایی را درباره امنیت سایبری و حفاظت اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران در پلت‌فرم وی چت ایجاد کرده است و بسیاری از مردم درباره اینکه آیا اصلا پلتفرم‌های مورد استفاده آنها امن هست یا خیر، سوالات بی‌پاسخ بسیاری دارند.

کریس ورای - رییس FBI - ماه پیش گفته بود که به هیچ عنوان محصولات تکنولوژی چینی همچون «هواوی» و« زد تی‌ای» قابل اطمینان نیستند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران