شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118656 | |

الون ماسک اعلام کرده مشغول ساخت فضاپیمایی برای سفر به مریخ است و در نیمه اول ۲۰۱۹ میلادی پروازهایی کوتاه‌مدت با آن انجام می‌دهد.

سی‌ان‌ان  

 الون ماسک اعلام کرده مشغول ساخت فضاپیمایی برای سفر به مریخ است و در نیمه اول ۲۰۱۹ میلادی پروازهایی کوتاه‌مدت با آن انجام می‌دهد.

طی یک جلسه پرسش و پاسخ در کنفرانسSXSW الون ماسک اعلام کرد: اسپیس ایکس آماده است تا فضاپیمای سفر به مریخ را در ۲۰۱۹ به آسمان بفرستد.

 ماسک در این باره گفت: ما مشغول ساخت نخستین فضاپیما یا کشتی بین سیاره‌یی هستیم و احتمالا می‌توانیم در نیمه اول سال آتی میلادی با آن پروازهایی کوتاه‌مدت انجام دهیم.

 او در این باره افزود: در کوتاه‌مدت فضاپیمای مریخ ساخته می‌شود. این امر نشان می‌دهد شرکت‌ها و کشورهای دیگر نیز می‌توانند چنین فضاپیمایی را بسازند. در حال حاضر بسیاری از آنها تصور نمی‌کنند چنین چیزی انجام شدنی باشد. بنابراین اگر به آنها نشان دهیم این کار امکانپذیر است، آنها می‌توانند فضاپیماهای خاص خود را بسازند.

این درحالی است که ماسک سال گذشته گفته بود موشک BFR این شرکت روزی می‌تواند مردم را روی زمین و از شهری به شهر دیگر جابه‌جا کند. به‌طوری‌که فاصله میان نیویورک تا شانگهای در ۳۰دقیقه طی می‌شود.

او امیدوار بود این موشک در ۲۰۲۲ میلادی در مریخ فرود بیاید و در نخستین ماموریت محموله‌هایی به این سیاره ارسال کند. موشک مذکور به‌تدریج افراد و متعلقات‌شان را نیز می‌تواند حمل کند.

 هدف نهایی این شرکت ایجاد یک کلونی در سیاره سرخ‌رنگ بود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران