شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118495 | |

بریتیش ایرویز در حال توسعه و افزایش تعداد فرودگاه‌هایی است که به گیت‌های تشخیص چهره و احراز هویت هوشمند و الکترونیکی مجهز می‌شوند. چندی پیش بود که خبر مجهز شدن فرودگاه

ورج   

بریتیش ایرویز در حال توسعه و افزایش تعداد فرودگاه‌هایی است که به گیت‌های تشخیص چهره و احراز هویت هوشمند و الکترونیکی مجهز می‌شوند.   چندی پیش بود که خبر مجهز شدن فرودگاه بین‌المللی میامی در ایالات متحده امریکا توسط بریتیش ایرویز در فضای مجازی منتشر شد. حالا ظاهرا این شرکت هواپیمایی پیشگام قصد دارد تعداد فرودگاه‌های بین‌المللی را که این فناوری هوشمند را در اختیار دارند، افزایش بدهد. این شرکت اعلام کرده است که فرودگاه‌های بین‌المللی نیویورک و اورلاندو نیز در یک قدمی تجهیزات هوشمند برای احراز هویت و تشخیص چهره الکترونیکی مسافران هوایی هستند.

اسکنرهای تشخیص چهره و هویت مسافران در فرودگاه به متولیان فرودگاه‌های بین‌المللی که میزبان حجم زیادی از مسافران در روز هستند، اجازه می‌دهد تا با کمترین سرعت ممکن و بدون نیاز به چک و بازرسی کردن گذرنامه مسافران و چهره آنان توسط ماموران فرودگاهی، هویت آنها را شناسایی کنند. این امر از ایجاد خطای انسانی و احتمال بروز مشکلات و خطرات پس از آن پیشگیری خواهد کرد.

فناوری مذکور از سیستم ورود و خروج بیومتریک پشتیبانی می‌کند و از طریق دوربین‌های فوق پیشرفته و هوشمندی که در فواصل مختلف و در گیت ورودی فرودگاه نصب شده‌اند، به احراز هویت مسافران اقدام می‌کند. کشورهای بسیاری هم‌اکنون در حال نصب و تجهیز فرودگاه‌های بین‌المللی خود به فناوری تشخیص هویت مسافران و اسکنرهای هوشمند هستند.  البته فرودگاهای معدودی هستند که به این فناوری هوشمند مجهز شده‌اند هرچند که فرودگاه‌های بین‌المللی نیوزیلند و استرالیا از پیشگامان استفاده از اسکنرهای بیومتریک تشخیص چهره و هویت در فرودگاه‌های خود بوده‌اند به گونه‌یی که می‌توان گفت تقریبا چند سالی است که این فناوری در فرودگاه‌های اصلی استرالیا استفاده می‌شود و مسوولان مربوطه در این کشور امیدوارند تا سال ۲۰۲۰ میلادی هیچ فرودگاهی در استرالیا که به اسکنرهای بیومتریک تشخیص هویت مجهز نباشد، وجود نداشته باشد.

این فناوری نخستین‌بار در فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس امریکا به‌طور آزمایشی راه‌اندازی شد و بسیار موفقیت آمیز هم بود. این فناوری به گونه‌یی است که به مسافران هوایی اجازه می‌دهد گذرنامه، روادید و تمام مدارک و تصاویر مربوط به مهاجرت خود را تنها با استفاده از گیت‌های الکترونیکی و هوشمند نشان داده و پس از تایید صحت و درستی آنها و باز شدن درب گیت‌های ورودی، وارد قسمت‌های مربوطه فرودگاهی و سپس سوار هواپیما شوند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران