شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118493 | |

دیجیتال ترندز شرکت امنیتی‌ ای او اکتیو هشدار داده که هکرها می‌توانند با نصب باج‌افزار روی روبات‌های مختلف میلیون‌ها دلار از افراد و همین طور شرکت‌های سازنده این روبات‌ها باج بگیرند.

دیجیتال ترندز   شرکت امنیتی‌ ای او اکتیو هشدار داده که هکرها می‌توانند با نصب باج‌افزار روی روبات‌های مختلف میلیون‌ها دلار از افراد و همین طور شرکت‌های سازنده این روبات‌ها باج بگیرند. در حالی که تا به حال گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی دو هدف اصلی حملات هکری بوده‌اند، با افزایش استفاده از روبات‌ها شاهد تبدیل آنها به یک هدف دیگر برای حملات هکری خواهیم بود.  استفاده گسترده از روبات‌ها در شرکت‌های خودروسازی، فروشگاه‌ها، هتل‌ها، فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می‌تواند فجایع جدی به بار آورد و حتی زندگی روزمره انسان‌ها را مختل کند.  روبات‌های پیشرفته حاوی اطلاعات زیادی در مورد فعالیت‌های روزمره هزاران انسان بوده و بسیاری از آنها به‌طور مداوم در حال تبادل هستند و لذا باج‌گیری از طریق قفل کردن این اطلاعات می‌تواند به یک کسب و کار پرسود برای هکرها و کلاهبرداران اینترنتی مبدل شود.  از جمله اطلاعاتی که از این طریق قابل سرقت است می‌توان به انبوهی از فایل‌های صوتی و ویدئویی، داده‌های مربوط به مسافران، بیماران، مالکان کسب و کارهای حساس و غیره اشاره کرد.

یکی از روبات‌هایی که در جریان بررسی‌های موسسه امنیتی‌ای او اکتیو به‌شدت آسیب‌پذیر تشخیص داده شده NAO است که به‌طور گسترده برای انجام فعالیت‌های آموزشی و تحقیقاتی در بیش از ده هزار موسسه در نقاط مختلف جهان به کار گرفته می‌شود. یکی دیگر از این روبات‌ها به نام سافت بنکر که کارکرد تجاری دارد نیز توسط بیش از دو هزار موسسه و شرکت در حال استفاده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران