شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 117136 | |

کنترل کیفیت آسفالت صدها هزار کیلومتر راه و جاده در نقاط مختلف یک کشور پهناور کار ساده‌یی نیست و کمبود بودجه و کارمند این دشواری را دوچندان می‌کند.

دیجیتال ترندز|

 کنترل کیفیت آسفالت صدها هزار کیلومتر راه و جاده در نقاط مختلف یک کشور پهناور کار ساده‌یی نیست و کمبود بودجه و کارمند این دشواری را دوچندان می‌کند.

اما استفاده ترکیبی از گوشی‌های هوشمند و فناوری هوش مصنوعی می‌تواند تا حد زیادی به حل این مشکل کمک کند.

شرکتی به نام رودبوتیکس الگوریتم هوش مصنوعی تازه‌یی را ابداع کرده که با استفاده از دوربین‌های گوشی‌های هوشمند می‌تواند به‌طور مداوم کیفیت و شرایط آسفالت جاده‌های مختلف را کنترل کند.

این الگوریتم هوشمند با دریافت تصاویر تهیه شده از آسفالت جاده‌های مختلف و بررسی آنها گزارشی جامع از مشکلات جاده‌های گوناگون تهیه می‌کند و محصول نهایی آن یک نقشه پویا برای درک وضعیت جاده‌ها، خیابان‌ها، مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری و پل‌ها و بررسی مسوولان است. اطلاعات این نقشه با توجه به دریافت داده‌های جدید از طریق دوربین گوشی‌های هوشمند به‌طور مرتب به روز می‌شود و با توجه به اینکه امروزه همه افراد گوشی هوشمند دارند، عملیاتی کردن این طرح به سادگی ممکن است. برای اجرای این طرح تنها کافیست یک گوشی عادی با دوربین روشن روی داشبورد یک خودرو نصب شود.

برنامه هوش مصنوعی طراحی شده به‌طور خودکار ضبط تصاویر ویدئویی و عکس‌برداری از جاده را آغاز می‌کند.

 سپس این اطلاعات با متصل شدن به نخستین شبکه وای – فای قابل اعتماد برای مرکز ارسال و پردازش می‌شوند. فناوری یادشده به‌طور آزمایشی در ۲۲ شهر امریکا و در هشت ایالت این کشور مورد استفاده قرار گرفته و قرار است به زودی در کشورهای دیگری نیز مورد استفاده واقع شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران