شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 116310 | |

به تازگی بدافزاری به نام «ایترنال بلو» کشف شده که در پلتفرم‌های استخراج ارز دیجیتالی استفاده شده است و به هکرها اجازه می‌دهد، اطلاعات و سرمایه‌های فراوانی را به سرقت ببرند.

هکرنیوز  

 به تازگی بدافزاری به نام «ایترنال بلو» کشف شده که در پلتفرم‌های استخراج ارز دیجیتالی استفاده شده است و به هکرها اجازه می‌دهد، اطلاعات و سرمایه‌های فراوانی را به سرقت ببرند.

آمار حملات سایبری و هک در سال جاری میلادی ۲۰۱۷، به اوج خود رسیده است و با توجه به افزایش روزافزون حملات سایبری از سوی هکرها، کشورها و شرکت‌های کوچک و بزرگ زیادی در سراسر جهان هدف اینگونه حملات قرار گرفته‌ و آسیب‌ها، خسارات جبران‌ناپذیری را متحمل شده‌اند.

این روزها که بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده، وب‌سایت‌ها، حساب‌های کاربری و پلت‌فرم‌های بسیاری برای استخراج بیت‌کوین یا بیت‌کوین ماینینگ ایجاد شده تا بتوانند با استفاده از آنها به خرید و فروش و مبادلات تجاری کلان اقدام کنند.

به تازگی شماری از متخصصان و کارشناسان امنیت سایبری فعال در پلت‌فرم و مراکز مبادلاتی ارزهای دیجیتالی اعلام کرده‌اند که بدافزار و ویروس جدیدی را تحت عنوان ایترنال بلو(EternalBlue) کشف کرده و یافته‌اند که به هکرها و مجرمان سایبری امکان می‌دهد تا به اطلاعات رایانه‌ها، سرورها و سیستم‌های موجود در مراکز مبادلاتی ارز دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت کوین و مونرو نفوذ کرده و سرمایه‌های ارز دیجیتالی موجود آنها را که به ارزش میلیون‌ها و میلیاردها دلار است به سرقت ببرند.

محققان و پژوهشگران در موسسه پروف پونت در این باره عنوان کرده‌اند که پس از انجام بررسی‌های فراوان مشخص و معلوم شده که این بدافزار جدید در بسیاری از پلت‌فرم‌های استخراج ارز دیجیتالی بزرگ و مشهور جهان مشاهده شده است. این بدافزار در ابتدا به ویندوز یا سیستم عامل رایانه کاربران حمله کرده سپس به صورت کاملا محرمانه و مخفیانه ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده را به سرقت می‌برد.

هفته پیش بود که هکرها به کوین چک به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز مبادلات ارز دیجیتالی رمزنگاری شده در توکیوی ژاپن نفوذ و حمله کرده‌ و ۵۳۲ میلیون دلار از سرمایه‌های این مرکز را به سرقت بردند.

تحلیلگران بر این باورند که بدافزار مذکور مسوول حمله به کوین چک بوده‌اند چراکه این بدافزار به مجرمان سایبری اجازه می‌دهد تا براحتی به پلت‌فرم‌های استخراج ارزهای دیجیتالی دسترسی یابند. در سال ۲۰۱۴میلادی هم یکی از بزرگ‌ترین مراکز مبادلاتی بیت کوین در آن زمان پس از آنکه ۴۵۰میلیون دلار از سرمایه‌هایش را از دست داد، اعلام ورشکستگی کرد.

این درحالی است که بسیاری از کشورهای جهان از جمله برخی از کشورهای اروپایی در تلاشند تا این پول بی‌افسار را کنترل کرده و معاملات با آن را تا حد امکان محدود کنند، چراکه آنها بر این باورند بیت‌کوین به تجارت‌های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو موادمخدر دامن ‌زده و به علت آنکه مقامات قضایی و پلیس نمی‌توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری کنند، باعث سهولت آن می‌شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران