شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 116309 | |

گزارش‌های جدید حاکی است که تعداد کاربران ویندوز ۱۰ توانسته‌اند تعداد کاربران ویندوز ۷ را پشت سر بگذارند.

زد‌دی‌نتا  

 گزارش‌های جدید حاکی است که تعداد کاربران ویندوز ۱۰ توانسته‌اند تعداد کاربران ویندوز ۷ را پشت سر بگذارند.

یک موسسه تحقیقاتی تحت عنوان StatCounter آمارهای جدیدی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد بالاخره یکی از نسخه‌های جدیدتر از ویندوز ۷ مایکروسافت یعنی ویندوز ۱۰ توانسته گوی سبقت و رقابت را از نسخه محبوب و پرطرفدار ویندوز ۷ ربوده و تعداد کاربرانش از کاربران این نسخه قدیمی‌تر پیشی بگیرند. این موسسه از تعداد دانلود و نصب سیستم‌های عامل محبوب رایانه‌یی هر ساله گزارش‌های جدیدی منتشر می‌کند که نشان‌دهنده میزان استقبال کاربران از نسخه‌های مختلف در سیستم‌های عامل مختلف است.

از آنجایی که بسیاری از تحلیلگران برآورد کرده بودند که در نوامبر یا دسامبر سال گذشته ۲۰۱۷میلادی نسخه جدیدی جایگزین نسخه ویندوز ۱۰ شود از ماه اکتبر به تدریج از تعداد کاربرانی که نسخه‌های ویندوز ۷ و ویندوز ۱۰ را روی رایانه‌های شخصی خود نصب می‌کردند، کاسته شد. این درحالی است که چنین اتفاقی نیفتاد و مایکروسافت نسخه جدیدتری را به عنوان جایگزین ویندوز ۱۰ معرفی و روانه بازار نکرد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی این موسسه، تعداد کاربران ویندوز ۱۰ شاهد یک رشد و افزایش 1.09درصدی بوده است، به گونه‌یی که از 41.69درصد در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ به 42.78درصد در ژانویه سال ۲۰۱۸ رسیده است.

این درحالی است که در همین بازه زمانی، تعداد کاربران ویندوز ۷ به میزان 0.03درصد کاهش پیدا کرده و به 41.86درصد رسیده است. طبق این آمار هم‌اکنون فاصله تعداد کاربران این دو نسخه از ویندوز 0.92درصد است که این نرخ نشان‌دهنده آن است که کاربران ویندوز ۱۰ بالاخره از کاربران ویندوز ۷ بیشتر شده و از آنها سبقت گرفته‌اند. آمارهای دیگری نیز درباره سایر نسخه‌های سیستم عامل ویندوز ارائه شده است به گونه‌یی که ویندوز 8.1 با 0.44درصد کاهش 8.72درصد از کاربران را به خود اختصاص داده است و ویندوز XP نیز با 0.24درصد کاهش 3.36درصد از کاربران را از آن خود کرده است. تحلیلگران بر این باورند که با توجه به امکانات و قابلیت‌های جدیدی که به ویندوز ۱۰ اضافه شده بوده، تنها نیازمند زمان بیشتری بوده تا بتواند کاربران بیشتری را به خود جذب کند. البته برخی دیگر معتقدند که مایکروسافت به عنوان شرکت سازنده و ارائه‌دهنده سیستم عامل ویندوز نیز که در برهه‌های زمانی مقطعی این نسخه را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده در افزایش تعداد کاربران و محبوبیت بیشتر ویندوز ۱۰ بی‌تاثیر نبوده است. در هر صورت این نسخه از ویندوز شایسته این میزان محبوبیت بوده و هست و همانطور که تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند، انتظار می‌رود روند محبوبیت این نسخه جدید حتی با جایگزین کردن آن و معرفی نسخه جدیدتری از ویندوز توسط مایکروسافت به طور تصاعدی افزوده شود. البته آمار منتشر شده هنوز حاکی از آن است که پرطرفدارترین و محبوب‌ترین نسخه از ویندوز در جهان، هنوز نسخه ویندوز ۷ است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران