شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 115983 | |

ورج یک شرکت فعال در زمینه ساخت تجهیزات ورزشی، از قابلیت ردیابی دستگاه‌های ورزشی (GPS) برای افشای موقعیت پایگاه‌های نظامی امریکا استفاده می‌کرده است.

ورج    یک شرکت فعال در زمینه ساخت تجهیزات ورزشی، از قابلیت ردیابی دستگاه‌های ورزشی (GPS) برای افشای موقعیت پایگاه‌های نظامی امریکا استفاده می‌کرده است. شرکت استراوا یکی از شرکت‌هایی است که در خصوص توسعه برنامه‌های مدیریت تمرینات ورزشی فعالیت می‌کند. به تازگی کشف شده است که این شرکت از نرم‌افزارها و دستگاه‌های ردیاب (GPS) سواستفاده کرده و موقعیت مکانی پایگاه‌های سری و نظامی ایالات متحده امریکا را افشا کرده است.  در نوامبر گذشته، این شرکت یک تصویر گرمایی از وضعیت تمام کاربرانی که در حال حرکت و تمرینات ورزشی بودند را در فضای مجازی منتشر کرد که از آن به عنوان یک تصویر ناب از ورزشکاران در امریکا یاد شد اما خیلی زود بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان امنیت سایبری اظهار کردند که این تصویر می‌تواند موقعیت فعالیت‌های نظامی ایالات متحده و سایر کشورها را نیز به وضوح نمایش دهد.

شرکت استراوا یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان و ارائه‌دهندگان قابلیت ردیابی در دستگاه‌های مختلف الکترونیکی همچون گوشی هوشمند، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند و غیره است و محصولاتی را عرضه می‌کند که با ردیابی فعالیت ورزشی کاربران، میزان دقیق و آمار حرکات ورزشی آنها را در اختیارشان قرار می‌دهد و در بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی قابل استفاده است. ناتان راسر به عنوان یکی از اعضای موسسه تحلیلی و تحقیقاتی United Conflict Analysts عنوان کرده است که با نگاه مختصری به این تصویر و نقشه گرمایی، به راحتی می‌توان نقشه و موقعیت دقیق پایگاه‌های نظامی و سری امریکا را تشخیص داد. وی همچنین بر این باور است که با چنین فناوری و ردیابی فوق پیشرفته‌یی آنها قادرند فعالیت‌های کارکنان در پایگاه‌های نظامی را نیز زیرنظر بگیرند و به‌گونه‌یی آنها را ردیابی و پیگیری کرده و از فعالیت‌های سری و مخفیانه آنها نیز مطلع شوند.  وی پس از این ادعا، نقشه‌های مربوط به موقعیت نیروهای گشت‌زنی و عملیاتی امریکا را در خاک افغانستان تحلیل و شناسایی کرده است و لینک آدرس آنها را در صفحه توییتر خود گذاشته و منتشر کرده است.  شرکت استراوا در اصل با چنین قابلیت و فناوری پیشرفته‌یی امکان دسترسی و آگاهی از ۱۳ تریلیون نقطه GPS را برای خود ایجاد کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران