شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که مجرمان سایبری و هکرها با دسترسی به یک پلتفرم بزرگ ارز دیجیتالی بیت کوین بیش از ۷۰میلیون دلار را هک کرده و به سرقت برده‌اند.

سی نت|

 گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که مجرمان سایبری و هکرها با دسترسی به یک پلتفرم بزرگ ارز دیجیتالی بیت کوین بیش از ۷۰میلیون دلار را هک کرده و به سرقت برده‌اند.

 مارکو کوبال، مدیر ارشد اجرایی پلتفرم ارز دیجیتالی نایس هاش  در پی انتشار یک پیام ویدیویی اعلام کرد:«گروهی از هکرها به سیستم‌های رایانه‌یی و سایبری ما دسترسی پیدا کردند و پس از نفوذ به آنها، حجم زیادی از ارز‌های دیجیتالی(بیت‌کوین) موجود در پلتفرم شرکت ما را به سرقت بردند.» شرکت نایس هاش (NiceHash) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌هایی است که کاربران و دلالان بسیاری در جهان از پلتفرم‌های آن برای استخراج بیت‌کوین یا بیت‌کوین ماینینگ استفاده می‌کنند.

براساس گفته‌های تحلیلگران، زمانی ارزش ارزهای دیجیتالی و مجازی همانند بیت‌کوین کمتر از یک دلار بود و اکنون تا مرز ۱۷هزار دلار هم رسیده است. در واقع، فناوری بیت‌کوین‌ که یک پول رمزنگاری شده است، این امکان را به کاربران می‌دهد که بدون نیاز به هیچ بانکی مبادلات مالی خود را انجام می‌دهند همچنین هویت طرفیت معامله نیز ناشناس باقی می‌ماند. بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی در تلاش هستند تا این پول بی‌افسار را کنترل کرده و معاملات با آن را تا حد امکان محدود کنند چراکه آنها بر این باورند بیت‌کوین به تجارت‌های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو و مواد مخدر دامن زده و به علت آنکه مقامات قضایی و پلیس نمی‌توانند طرفیتن معامله را شناسایی و ردگیری کنند، باعث سهولت آن می‌شود. مارکو کوبال همچنین اظهار می‌کند از زمانی که سیستم‌های پلتفرم شرکت نایس هاش هک شده است، این شرکت اقدام به تعلیق ۲۴ساعته فعالیت‌های خود کرده است تا متخصصان آن بتوانند سیستم‌های رایانه‌یی و پلتفرم‌های خود را دوباره به حالت عادی و نرمال بازگردانند. وی در تشریح این موضوع اعلام کرده است که تعداد ۴هزار و ۷۰۰ بیت‌کوین از حساب کاربری و درگاه سایت این شرکت به سرقت رفته است که مجموعا به ارزش ۷۵میلیون دلار بوده است.

بیت کوین یک ارز دیجیتالی رمزنگاری شده است که باید توسط سیستم‌های رایانه و با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته‌یی استخراج یا ماینینگ شود. شرکت نایس هاش هم یکی از شرکت‌هایی است که به کاربرانش این اجازه را می‌دهد تا از طریق درگاه و پلتفرم‌های موجود در این سایت، ارز بیت کوین استخراج کسب کنند. بیت‌کوین طی سال جاری، پس از افزایش تقاضاهای سازمان‌دهی شده برای استفاده از ارزهای رمزگذاری شده و توسعه مصرف اصلی و مالی از آن، بیش از ۹۰۰درصد افزایش قیمت داشته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران