شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 112135 | |

در چند سال گذشته شاهد استفاده از پهپادهای برای فیلمبرداری از رویدادهای مهم هنری بوده‌ایم، اما مدتی است از این پرنده‌ها برای خلق صحنه‌های بدیع و زیبا در پهنه آسمان استفاده می‌شود.

دیجیتال ترندز|

 در چند سال گذشته شاهد استفاده از پهپادهای برای فیلمبرداری از رویدادهای مهم هنری بوده‌ایم، اما مدتی است از این پرنده‌ها برای خلق صحنه‌های بدیع و زیبا در پهنه آسمان استفاده می‌شود. تعدادی از هنرمندان در کشور هلند با همکاری شرکت بی‌ام و یک نمایش هنری زیبا را با استفاده از پهپادها در فستیوال Art Basel در سواحل میامی امریکا به اجرا گذارده‌اند. این پهپادها با پرواز و استقرار در آسمان مجسمه‌های هنری زیبایی را از موجودات مختلف خلق کرده‌اند و تغییر رنگ مکرر پهپادها به این مجسمه‌های هوایی جلوه‌یی زیباتر بخشیده است.

برای شکل دادن به مجسمه‌های مذکور صدها پهپاد به پرواز درآمدند. پرواز هماهنگ این تعداد پهپاد برای ایجاد یک اثر هنری در فضای باز تا به حال کمتر سابقه داشته است.

بخش عمده این نمایش به بازسازی و شبیه‌سازی پرواز پرنده‌های مختلف در هوا به اشکال مختلف اختصاص یافت تا بر اهمیت مفهوم آزادی تاکید شود. برای هماهنگ‌سازی حداکثری پرواز خودکار پهپادها نیز از یک الگوریتم ویژه هوش مصنوعی استفاده شد.

قرار است این نمایش هوایی در آینده با طراحی الگوریتم‌های متفاوتی ادامه یابد تا در هر نمایش صدها پهپاد با خلق صحنه‌های بدیع و هماهنگ دیگری به پرواز درآیند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران