شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 111549 | |

به تازگی مشخص شده سال گذشته اطلاعات ۵۷میلیون مشتری و راننده یک شرکت تاکسی سفارشی آنلاین در امریکا هک شده است اما این رویداد تاکنون مخفی نگه داشته شده بود. سال گذشته هکرها اطلاعات ۵۷میلیون مشتری و راننده شرکت تاکسی اینترنتی اوبر را دزدیدند. این درحالی است که شرکت ۱۰۰هزار دلار باج به آنان داده بود

بلومبرگ  

 به تازگی مشخص شده سال گذشته اطلاعات ۵۷میلیون مشتری و راننده یک شرکت تاکسی سفارشی آنلاین در امریکا هک شده است اما این رویداد تاکنون مخفی نگه داشته شده بود. سال گذشته هکرها اطلاعات ۵۷میلیون مشتری و راننده شرکت تاکسی اینترنتی اوبر را دزدیدند. این درحالی است که شرکت ۱۰۰هزار دلار باج به آنان داده بود تا اطلاعات را حذف کنند. این اطلاعات در اکتبر ۲۰۱۶ میلادی هک شده بود و اوبر یک‌سال این اتفاق را مخفی نگه داشته بود.  اوبر ادعا می‌کند، اطلاعات زمانی فاش شده که این شرکت مشغول مذاکره با قانونگذاران امریکایی درباره زیرپا گذاشتن قوانین حفظ حریم خصوصی بوده است.

به هرحال شرکت اعتراف کرده از لحاظ قانونی ملزم به گزارش هک به قانونگذاران و رانندگانی بوده که شماره پلاک خودروهایشان فاش شده است. اما در عوض ۱۰۰هزار دلار به هکرها پرداخت کرده تا اطلاعات را حذف کنند. در همین راستا جو سالیوان مدیر ارشد امنیت وقت اوبر به همراه یکی از کارمندان ارشد او به دلیل پنهان کردن هک اخراج شدند. تراویس کالانیک مدیر ارشد سابق شرکت نیز یک ماه بعد از این هک خبردار شد.

 دارا خسروی مدیر ارشد جدید اوبر در یک بیانیه اعلام کرد: هیچ یک از این رویدادها نباید اتفاق می‌افتاده است. هیچ عذر و بهانه‌یی در این باره ندارم، اما ما مشغول تغییر روند کسب وکار خود هستیم.

در این هک اطلاعات ۷میلیون راننده فاش شده است. اما اوبر ادعا می‌کند اطلاعات مربوط به کارت‌های اعتباری، شماره تامین اجتماعی یا مکان سفرهای افراد محفوظ مانده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران