شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 111390 | |

سی‌نت شرکت موزیلا به تازگی جدیدترین نسخه مرورگر فایرفاکس موسوم به کوانتوم را برای ارتقای سرعت منتشر کرده است. از آنجا که تنها مرورگرهای پرسرعت با قابلیت‌های بالا مورد استقبال کاربران اینترنتی قرار گرفته‌اند، سایر مرورگرهایی که سرعت پایینی دارند

سی‌نت     شرکت موزیلا به تازگی جدیدترین نسخه مرورگر فایرفاکس موسوم به کوانتوم را برای ارتقای سرعت منتشر کرده است.  از آنجا که تنها مرورگرهای پرسرعت با قابلیت‌های بالا مورد استقبال کاربران اینترنتی قرار گرفته‌اند، سایر مرورگرهایی که سرعت پایینی دارند به تدریج در حال حذف شدن از بازار مرورگرهای اینترنتی هستند. بنابراین شرکت موزیلا فایرفاکس به تازگی از انتشار جدیدترین نسخه مرورگر فایرفاکس موسوم به کوانتوم خبر داده است.

این شرکت تحت تاثیر رقابت با سایر مرورگرهای پرسرعت و قابل اطمینان، مرورگر خود را به‌روزرسانی و نسخه کوانتوم را منتشر کرده است. طبق اعلام موزیلا، سرعت نسخه جدید مرورگر فایرفاکس کوانتوم از سرعتی دو برابر سرعت پیشین آن برخوردار است که قرار است با انتشار نسخه دیگری در سال آینده میلادی ۲۰۱۸ این سرعت نیز دوباره به دو برابر افزایش یابد.

نسخه جدید کوانتوم که نسخه ۵۷ مرورگر فایرفاکس محسوب می‌شود، مرورگری متن باز و پر سرعت است. شرکت موزیلا مدعی شده است که فایرفاکس کوانتوم از مرورگر گوگل کروم نیز پر سرعت‌تر است.  نسخه کوانتوم میزبان افزونه‌ها و پلاگین‌های جدید و گوناگون بسیاری شده است و با به‌کارگیری فناوری‌های جدید، دسترسی راحت‌تر به خدمات واقعیت مجازی، پرداخت آنلاین و اجرای ساده‌تر بازی‌های وب فراهم شده است.

زمانی که مرورگر فایرفاکس در سال ۲۰۰۴ میلادی عرضه شد، توانست موقعیتی که مرورگر اینترنت اکسپلورر برای خود دست و پا کرده بود را به سختی به چالش بکشاند اما پس از آنکه مروگر گوگل کروم عرضه شد و با موفقیت و استقبال زیادی از سوی کاربران مواجه شد، نقش پررنگ خود را در بازار مرورگرها از دست داد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران