شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 111389 | |

نیو اطلس سرانجام شرکت تسلا از کامیون برقی نیمه خودکار خود رونمایی کرد، کامیون یادشده از شتاب صفر تا صد خوبی برخوردار است و با یک بار شارژ می‌تواند تا ۸۰۰ کیلومتر را طی کند. این کامیون 18 چرخ با حداکثر سرعت 105 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند و شتاب صفر تا صد آن در صورت خالی بودن 5 ثانیه است.

نیو اطلس       سرانجام شرکت تسلا از کامیون برقی نیمه خودکار خود رونمایی کرد، کامیون یادشده از شتاب صفر تا صد خوبی برخوردار است و با یک بار شارژ می‌تواند تا ۸۰۰ کیلومتر را طی کند.  این کامیون 18 چرخ با حداکثر سرعت 105 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند و شتاب صفر تا صد آن در صورت خالی بودن 5 ثانیه است.

در صورت افزودن کانتینر به این کامیون و رسیدن بار آن به حداکثر 36 هزار کیلوگرم شتاب صفر تا صد آن به 20 ثانیه افزایش می‌یابد.  به نظر می‌رسد تولید این کامیون استفاده از کامیون‌های برقی را به یک گزینه قابل مطالعه و مقبول مبدل کند، زیرا کامیون‌های یادشده با یک بار شارژ می‌توانند مسیرهای رفت و برگشت را بدون نیاز به سوختگیری طی کنند.

در این کامیون‌ها از فناوری شارژ سریع هم استفاده شده که موجب می‌شود در عرض 30 دقیقه باتری‌های آنها از انرژی لازم برای پیمودن مسیری 644 کیلومتری برخوردار باشند.  باید توجه داشت که سوخت‌گیری کامیون‌های دیزلی امروزی به زمانی بین

15 تا 20 دقیقه نیاز دارد و لذا 30 دقیقه زمان برای سوختگیری مدت زمان چندان طولانی محسوب نمی‌شود.

فضای داخلی این کامیون‌ها نیز بسیار جذاب است و در حالی که فرمان کامیون در وسط قرار دارد، دو نمایشگر نیز برای دریافت اطلاعات اضافی از محیط اطراف و نقشه خوانی در نظر گرفته شده است. فناوری ردگیری مسیر جاده و ترمز خودکار، دو دوربین نظارتی، آینه‌های بزرگ و غیره از جمله امکانات این کامیون است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران