شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 109521 | |

یک شرکت ژاپنی فعال در زمینه ساخت نرم‌افزار، به خاطر سوءاستفاده از نام «انیموجی» که پیشتر توسط این شرکت توسعه داده شده بود، از شرکت امریکایی اپل شکایت کرد.

رویترز|

 یک شرکت ژاپنی فعال در زمینه ساخت نرم‌افزار، به خاطر سوءاستفاده از نام «انیموجی» که پیشتر توسط این شرکت توسعه داده شده بود، از شرکت امریکایی اپل شکایت کرد.

شرکت ادمونستر (Emonsterkk) که در توکیوی ژاپن مستقر است، در دادگاهی واقع در سانفرانسیسکوی ایالات متحده امریکا از شرکت اپل به علت سوءاستفاده از نام و برند تجاری انیموجی (animoji) شکایت کرد.

شرکت ادمونستر ژاپنی مدعی شده است که کلمه انیموجی برای نخستین‌بار توسط این شرکت به‌کار برده شده است و در واقع صاحب حق امتیاز این نام تجاری بوده و استفاده بدون اجازه شرکت دیگری از این نام، غیرقانونی و قابل پیگرد قانونی است. البته تاکنون سخنگوی شرکت اپل در این باره اظهارنظر نکرده است.

شرکت اپل در گوشی جدید آیفون ایکس یا آیفون ۱۰ خود، از این نام به عنوان قابلیت جدیدی استفاده کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد با تغییر حالات چهره خود، ایموجی یا شکلک‌های متفاوتی را به وجود بیاورند. این قابلیت که با فناوری هوش مصنوعی و تشخیص چهره هوشمند کار می‌کند، قادر است چهره و حالات چهره کاربران را تشخیص داده و بر اساس آن حالت اعم از عصبانی یا خوشحال بودن و غیره، ایموجی یا شکلک‌های متناسب با آن را ایجاد کند. البته در اینجا باید گفت که آیفون ایکس یا آیفون ۱۰ با این قابلیت جدید، هنوز وارد بازار نشده است و طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده، قرار است در نوامبر سال جاری میلادی ۲۰۱۷ به بازارهای جهانی عرضه شود. فیل شیلر - مدیر ارشد بازاریابی اپل - نیز در رویداد رونمایی از محصولات جدید اپل از جمله آیفون ۱۰ که در ۱۲ سپتامبر (ماه گذشته سال جاری میلادی) برگزار شد، از این ویژگی جذاب موسوم به انیموجی بسیار تعریف و تمجید کرده بود و از آن به عنوان «یک تجربه فوق‌العاده برای ارتباط با دوستان و خانواده» یاد کرده بود. انریکه بونانسی به عنوان مدیر اجرایی شرکت ژاپنی ادمونستر که در زمینه طراحی و تولید نرم‌افزار فعالیت می‌کند، خاطرنشان کرده است که این شرکت یک اپلیکیشن پیام‌رسان را به نام انیموجی در سال ۲۰۱۴ ثبت و منتشر کرده بوده است.

وی در ادامه افزوده است که اپل با سرقت نامانیموجی، می‌خواهد به جهانیان نشان دهد که اصالت این نام به اپل برمی‌گردد. البته اپل نیز بطور قطع از این اپلیکیشن انیموجی مطلع بوده است چراکه این برنامه در فروشگاه اینترنتی اپ استور اپل موجود است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران