شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 105574 | |

اپراتور اول خصوصی پست کشور که به تازگی پروانه خود را از سازمان تنظیم و مقررات دریافت کرده است، برای ارائه سرویس‌های جدید پستی در انتظار مجوز رگولاتوری است.

ایسنا|

اپراتور اول خصوصی پست کشور که به تازگی پروانه خود را از سازمان تنظیم و مقررات دریافت کرده است، برای ارائه سرویس‌های جدید پستی در انتظار مجوز رگولاتوری است.

سازمان تنظیم مقررات با توجه به داشتن اسناد بالادستی کشور وظیفه ارتباط بین اپراتورها و پست را دارد و ایجاد یک هم‌افزایی بین پست و اپراتورهای خصوصی برای خدمات با کیفیت‌تر و پر سرعت‌تر همواره با یک نگاه ملی در عملکرد شرکت ملی پست کشور وجود داشته است که با ورود اپراتورها خصوصی به این حوزه بیش از پیش می‌شود. حسین رضایی، مدیر پروژه اپراتور اول پست خصوصی ایران، با اشاره به اینکه روند توسعه پست در کشورهای پیشرفته مورد توجه تیپاکس قرار گرفته است، گفت: الگوبرداری از تجربیات این کشورها و نگاهی به ضریب ارسال مرسوله در کشورهای پیشرفته که متوسط 50 مرسوله برای هر نفر است و مقایسه این رقم با متوسط 8 ارسال مرسوله برای هر نفر در کشور نشان‌دهنده بازاری است که می‌تواند با ایجاد ارزش افزوده و ایده‌های نو پیشرفت شایانی داشته باشد.  رضایی مدیر پروژه اپراتور اول پست خصوصی کشور با اعلام اینکه شرکت‌های ملی پست در تمامی کشورها وجود دارند و خدمات پایه‌یی را برای مخاطبان خود ارائه می‌کنند گفت: خوشبختانه شرکت ملی پست ایران زیرساخت‌های کلانی را در صنعت پست ایجاد کرده و تیپاکس با توجه به توانمندی‌ها و پتانسیل‌هایی که بیش از 50 سال سابقه در این حوزه به آن داده است به دنبال تکمیل این زیرساخت‌ها و تلفیق آن با کسب‌وکارهایی است که مبتنی بر دنیای امروزی است. وی اظهار داشت: کسب‌وکارهای بسیاری در این سال‌ها در کشور ایجاد شده‌اند که متاسفانه به دلیل نداشتن زیرساخت لجستیکی در ارائه خدمات و محصولاتشان با شکست روبه‌رو شدند. تیپاکس به عنوان نخستین اپراتور خصوصی پست کشور با نگاه ملی به این خدمات در کنار ارائه خدمات پایه شرکت ملی پست کشور و با همکاری با دیگر بازیگران این حوزه به دنبال ایجاد سرویس‌های نو و جذاب برای کسب‌وکارها و مردم خواهد بود. رضایی ادامه داد: سرویس‌های جدید در این حوزه می‌بایست با توجه به نیازهای صنعت حمل‌ونقل و پست به رگولاتوری ارائه شود و پس از تایید نوع خدمات و قیمت‌گذاری مجوزهای لازم را از این سازمان برای ارائه اخذ کند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران